TGKK Yüksek Danışma Kurulu’nda bir Yatağanlı

Yatağan Eğitim Uzmanı Yusuf Kubilay Deveci, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (TGKK) Yüksek Danışma Kurulu’na seçildi.

TGKK Yüksek Danışma Kurulu’nda bir Yatağanlı
 Türkiye’nin en büyük gençlik kulüplerinden biri olan Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’nun Ege Gençlik Kulüpleri Koordinatörü olan Yusuf Kubilay Deveci, milletvekilleri, vali, bürokrat ve eğitimcilerden oluşan konfederasyonun Yüksek Danışma Kurulu’na seçildi.

Beraberinde Konfederasyon’un Muğla Başkanlığı’na seçilen Özay Çalış ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Yusuf Kubilay Deveci, açıklamalarda bulundu.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ile görüşen Deveci, TGKK’nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin belirlediği hedef ve doğrultuda 2023 yılına Türk Gençliği'nin hazır olarak yetiştirilmesini sağlamak amacıyla kurulduğunu söyledi.

Milli ve manevi değerleri özümsemiş, kendisiyle barışık, vizyon sahibi, güven duyulan, büyüklerine saygılı, küçüklerine şefkatli, hukuka bağlı, vatandaşlık bilincine sahip gençlerin yetiştirilmesini hedefleyen konfederasyonun, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile ortak hareket etme protokolü imzaladığını kaydetti. Deveci, “AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve ilgililerin katılımıyla ortak bir protokol imzalandı. Bu protokol ile Muğla pilot bölge seçildi” dedi.

Protokol ile yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler veren Deveci, “Muğla’daki madde bağımlılarını rehabilite etmek amacıyla öncelikle bilimsel bir çalıştayın yapılmasına karar verildi. Önümüzdeki süreçte, Yatağan başta olmak üzere Türkiye ve gençlik idealiyle konferanslar düzenleyeceğiz. İlk olarak bunu gazeteniz aracılığıyla halkımıza duyurmak istedik” şeklinde konuştu.

Deveci, ayrıca konfederasyonun Muğla Başkanlığı’na Özay Çalış’ın getirildiğini sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Tuncal
Ayhan Tuncal - 7 yıl Önce

tebrikler yusuf.. daha büyük başarılarını görmek dileğiyle

SIRADAKİ HABER

banner68