TKİ'DEN YEÅžİLBAÄžCILAR'A, 15 EYLÜL'E KADAR MÜDDET

TKİ'DEN YEÅžİLBAÄžCILAR'A, 15 EYLÜL'E KADAR MÜDDET

TKİ'DEN YEÅžİLBAÄžCILAR'A, 15 EYLÜL'E KADAR MÜDDET

TKİ Kurumu GELİ Müessese Müdürlüğü, 2008 ile 2010 yılları ara-sında kamulaştırdığı Yeşilbağcılar Beldesi'ne, Beldeyi boşaltma-ları için “15 Eylül 2011” tarihine kadar müddet verdi. Bu tarihte Beldede bulunan elektrik trafosunun kapatılacağı bildiriliyor.

Yatağan Termik Santralı'na her gün 18 bin ton kömür vermek zorunda olan GELİ, önümüzdeki günlerde sıkıntı yaşamamak için önlem alıyor. GELİ, daha önceleri de Tınaz, Karakuyu, Bağyaka gibi köyleri istimlak ederek, mülkiyet bedellerini ödemişti.

BAÅžKAN CİCİLİ: “BELDENİN % 70'İ TAÅžINDI”

Yeni yerleşim alanlarına elektrik verilmesinden sonra, vatandaşlar TOKİ ve kendi yaptırdıkları evlere hızla taşınıyor. Åžu ana kadar taşınan ev sayısının yarıyı geçtiği öğrenildi. Belediye de bir taraftan kendi binasını yapıyor.

Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili; “Beldemiz yıllardır göç veriyor, artık yeni yerimizde göç veren değil, göç alan bir Belde olacağız. Çünkü yeni yerleşim alanımız çok uygun bir yerde. Buranın imarını en uygun şekilde hazırladık. 8 dönüm alan içinde 681 metrekare ve üç katlı Belediye binamızı yapıyoruz. En geç iki ay içinde Belediye olarak taşınacağız. Dağdibi'nde 3 dönümlük alana park, 3 dönümlük alana Belde Meydanı düzenlemesi yapıyoruz. Bizlere bu konuda büyük katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ediyoruz. Yeni yerleşim yerimiz gerçekten çok güzel olacak. 

Umuyorum, Beldemiz iki ay içerisinde yeni yerleşim alanına tamamen taşınmış olur. Bir sıkıntı yaşamayız. Halkımızın yeni yerleşim alanında sağlık ve huzur içinde oturmaların diliyorum. Yeni yerleşim alanımız hepimize hayırlı olsun. Taşınma tamamlanınca, Belde insanlarımıza yakışır bir etkinlik yapmayı da düşünüyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68