TKP’DEN DİRENİŞ ÇADIRINA ZİYARET

Yatağanlı Enerji ve Maden işçileri tarafından Muğla’daki termik santraller ve kömür sahalarının özelleştirme kapsamına alınması nedeni ile kurulan ve özelleştirme kararı kaldırılıncaya kadar Yatağan Termik Santrali önünden kaldırılmayacağı belirtilen Direniş Çadırı’na ziyaretler sürüyor. Direniş çadırına son olarak TKP Muğla İl Örgütü ziyarette bulundu.

TKP’DEN DİRENİŞ ÇADIRINA ZİYARET
 Muğla’da bulunan kömür sahaları ve termik santrallerin Elektrik Üretim A.Ş.’den alınarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na devredilmesi ve özelleştirme kararının resmi gazetede yayınlanmasının ardından enerji ve maden işçilerinin örgütlü oldukları  TES İŞ Sendikası Yatağan Şubesi ve Maden İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube’sinin eylem plânı kapsamında Yatağan Termik Santrali önüne kurulan Direniş Çadırına ziyaretler sürüyor. Direniş çadırına son olarak Türkiye Komünist Partisi (TKP) Muğla İl Örgütü’nden 30 kişilik bir gurup ziyaret etti. Enerji maden işçilerinin haklı direnişlerinin daima yanından olduklarını belirten TKP Muğla İl Sekreteri Deniz Ali Gür; “Türkiye Komünist Partisi olarak ilkesel olarak özelleştirmelere karşıyız. Ülkenin belli bir kısmının elektrik ihtiyacını karşılayan bu santral ve enerji üretim tesislerinin özelleştirilmemesi gerekiyor. Bunun yanı sıra büyük işletmeler kamuya dahil edilmelidir. Buradaki bu direniş AKP’nin ılımlı İslâm modeline de bir başkaldırıdır. Umarız AKP Hükümeti bir an evvel bu yanlıştan geri döner. Bizler Türkiye Komünist Partisi olarak emekçilerin daima yanlarındayız. TKP ilkesel olarakta özelleştirmeye karşıdır. Tüm emekçilere bu haklı mücadelelerinde başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

TKP Muğla İl Sekreteri Deniz Ali Gür ve ziyarete katılan partililere teşekkür eden Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin; “Haklı mücadelemizde ve tüm direnişlerde en önde yer alan Türkiye Komünist Partisi’ne teşekkür ediyoruz. Bizim de tek temennimiz AKP Hükümetinin bir an evvel bu yanlıştan dönmesidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2013, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68