TOKİ konutlarının sahipleri belli oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Yatağan ilçesine bağlı Madenler Mahallesi’ne yapılan konutları almak için müracaat edenler, kuralarını çekerek yeni dairelerine kavuştu.

TOKİ konutlarının sahipleri belli oldu
 Yatağan ilçesine bağlı Madenler Mahallesi’ndeki Büyükalan Mevkii'nde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı süren ve tamamlanmak üzere olan 282 konutu almak için müracaat eden aileler, kura heyecanı yaşadı.

Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda Yatağan 1. Noteri Şehval Can yönetiminde gerçekleştirilen TOKİ konutları kura çekilişine Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, TOKİ Proje Uzmanı Murat Sırt ve konut için müracaat eden aileler katıldı.

Aralarında 73 emeklinin de bulunduğu 236 kişi, 90 bin ile 132 bin lira arasında satışa sunulan 2+1 188 konuttan 177'sine, 130 bin ile 170 bin TL arasında satışa sunulan 3+1 60 konuttan 59 tanesine müracaat etti. 180 ay vade ile satışa sunulan halen yüzde 80'ni tamamlanan konutların ilk kura çekimlerini Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile TOKİ Proje Uzmanı Murat Sırt birlikte yaptı. Bazı aileler kura çekimine bebekleri ile geldi.

Madenler Mahallesi'ne yapılacak konutlarla buradaki nüfusun arttığını söyleyen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise acil olarak konutların bulunduğu mahalleye okul, cami, sağlık ocağı, market ve benzer sosyal tesislerin yapılması gerektiğine dikkat çekti. Belediye olarak yol, doğalgaz ve alt yapı yatırımlarını sürdürdüklerini anlatan Işık, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Kura çekiminin ardından evlerinin yerini öğrenenler Yatağan şehir merkezine 6 km. uzaklıktaki TOKİ inşaat alanına giderek şantiye yetkililerinden bilgi aldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER