banner80

Toksöz, Cumhuriyet Caddesi esnaflarıyla bir araya geldi

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İnönü Bulvarı'ndaki garaj kavşağının kaldırılmasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Caddesi esnaflarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Toksöz, Cumhuriyet Caddesi esnaflarıyla bir araya geldi

Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Toksöz ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde mağazası bulunan esnaflar katıldı.
Burada konuşan Toksöz, İnönü Bulvarı'nın yenileme çalışması kapsamında garaj kavşağının kaldırılmasıyla ilgili olarak kamuoyunda konuşulan "Garaj kavşağının kaldırıması, Cumhuriyet Caddesi esnaflarını olumsuz etkiler" konusuna açıklık getirmek için bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.
Toksöz, "Uzun yıllardır kötü durumdaki İnönü Bulvarı, girişimlerimiz sonucunda yenilenmeye başladı. Bu çalışma, Yatağan'ın çehresini değiştirecek. Aynı zamanda Yatağan'dan geçen herkesi olumlu olarak etkileyecektir. Bu çalışmalar kapsamında, Karayolları garaj kavşağını kaldırarak lise kavşağını koruyup bir de cumartesi pazarı mevkisine yeni bir kavşak inşa ediyor. Garaj kavşağının kaldırılmasıyla ilgili olarak etrafta dolaşan birçok dedikodu var. Lütfen bu dedikodulara aldırış etmeyiniz" dedi.
Yatağan'a en iyi hizmeti vermek için gece gündüz çalıştıklarının altını çizen Toksöz, "Garaj kavşağının kaldırılması Cumhuriyet Caddesi esnaflarını olumsuz etkilemeyecektir. Söylendiği gibi, Cumhuriyet Caddesi'ne giriş devam edecektir. Sadece kavşak kaldırılacaktır. Fakat bizler, Cumhuriyet Caddesi'nin önemini bildiğimiz için buraya bağlanan bütün alternatif yollarda düzenleme yaparak sağlıklaştıracağız. Ayrıca garaj kavşağının kaldırılmasının ardından burada sinyalizasyonlu yaya geçici olacak. Bu sayede yaya olarak vatandaşlarımız karşıdan karşıya geçecektir. Bu süreçte lütfen bizim haricimizde yapılan açıklamalara ve dedikodulara aldırış etmeyiniz" diye konuştu.
Toplantıda söz olan esnafların bir kısmı, başkanın açıklamasının ardından içlerinin rahatladığını belirtirken, bazıları ise, benzer kavşak kaldırılması çalışmalarının ardından bölgedeki caddelerde yer alan esnafların nasıl olumsuz etkilendiğini örnek göstererek, esnafların zarar görmemesi için Toksöz'den destek istediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68