banner80

Toksöz Karşı Çıktığı Tesise Onay Vermiş

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün halktan imza toplayarak iptal edilmesini istediği tesise kendisinin onay verdiği ortaya çıktı.

Toksöz Karşı Çıktığı Tesise Onay Vermiş


MUSKİ tarafından Yatağan’a yapılacak olan Çamur Yakma Tesisi için Toksöz’ün 22 Şubat 2021’de ÇED raporunu onayladığı görüldü.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün halktan imza toplayarak iptalini istediği projeye kendisinin onay verdiği ortaya çıktı. MUSKİ tarafından Yatağan İlçesine kurularak büyük tasarruf sağlayacak olan tesis için imza kampanyası başlatan Toksöz’ün 22 Şubat 2021 tarihinde bu yatırımın onayı anlamına gelen ÇED raporuna olumlu görüş ortaya çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Yatağan Belediyesinden istenen görüş doğrultusunda Mustafa Toksöz’ün elektronik imzasının bulunduğu evrakta “Bahsi geçen ÇED başvuru dosyası hakkında tarafımızca sakınca bulunmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

Şubatta Onayladığı Projenin İptali İçin İmza Toplaması Merak Konusu Oldu
Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün 22 Şubat 2021 tarihinde onayladığı rapora rağmen bundan birkaç ay sonra projenin iptali için imza toplaması şaşkınlıkla karşılandı. Ayrıca projenin iptali isteniyorsa neden rapora olumlu görüş verildiği ve gelen evraklar hükümet tarafından olunca okunmadan onaylanıyor mu soruları akla geldi.

İlçe Başkanı Kemiksiz Açıklama Yapmıştı
Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz tesis konusunda Toksöz’ün açıklamalarıyla halkı yanlış yönlendirdiğini kurulacak olan Yakma Tesisinin yerleşim yerlerine uzak ve çevreye hiçbir zararı olmadığını belirtmişti. Kemiksiz ayrıca açıklamasında Yakma Tesisinden elde edilecek elektrik enerjisinin büyük tasarruf sağlayacağını ve tesisin son teknolojik sistemler sayesinde hiçbir koku ve çevre kirliliği oluşmayacağını söylemişti. Toksöz’ün tüm iddialarının asılsız olduğunu söyleyen Kemiksiz’in açıklamalarının ardından ortaya çıkan belge bu iddiaları güçlendirdi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68