Toksöz, Kütüphane Haftası’nı kutladı

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kütüphane Haftası nedeniyle Belediye Kütüphanesi’nde düzenlenen törene katıldı.

Toksöz, Kütüphane Haftası’nı kutladı

Kütüphane Haftası nedeniyle Yatağan Belediyesi Kütüphanesi’nde tören düzenlendi. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün yanı sıra Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin de katıldığı törende minikler çocuklara uygun kitaplar okudu.

Başkan Toksöz tarafından ikramların yapıldığı törende konuşan Toksöz, okumanın önemine vurgu yaptı. Toksöz, “Kütüphaneler haftasının amacı yeni yayınları herkese tanıtmak okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmaktır. Okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve öğrencilerin, halkın kütüphanelerin geliştirmesi için bilinçlendirmektir. Kitap, eğitimin, bilimin, sanatın kısacası insanlığın temelini oluşturur. Bu nedenle kitapsız bir dünya asla düşünülemez. Günümüzde radyo, televizyon, bilgisayar, internet gibi kitle iletişim araçlarında oldukça gelişim kaydedilmiştir. Fakat bu araçlar ne kadar gelişse de kitap kadar etkili olamazlar” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER