banner80

Toksöz Projelerini Halka Tanıttı

AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün 48 projesinin tanıtımının yapıldığı törene katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi; “Bugüne kadar ‘Atam izindeyiz’ diyip de izinden hiç gelmeyerek yan gelip yatanların yapamadığı işleri biz yapacağız” dedi.

Toksöz Projelerini Halka Tanıttı
 AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün Yatağan Belediye Başkanı olduğu takdirde hayata geçirmeyi planladığı 48 projenin tanıtımı, dün Toksöz’ün seçim bürosunda gerçekleştirildi. Tanıtım törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç ve çok sayıda partili katıldı.

“Biz Yatağanlıyız, yaparız”

Programın açılış konuşmasını AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz yaptı. Toksöz, “Biz Yatağanlıyız, yaparız” sloganıyla hareket ettiklerini belirterek; “7 Kasım 2013 günü aday adaylığı tanıtım törenimizde ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedik. Bugün buna ilaveten diyoruz ki ‘Biz Yatağanlıyız, yaparız’. Yatağan halkımız 1967 yılından kalma bir hastaneye, 1965 yılından kalma bir hükümet konağına, 1980’den kalma bir belediyeye layık değil diyoruz. Sizler için 48 proje hazırladık. Diyorlar ki bu kadar proje çok, 15 yıldır Yatağan’da hiçbir şey yapılmamış. İnsanlarımız diyor ki bu kadar proje yapılır mı? Ama biz yatmaya değil, çalışmaya geliyoruz. Cenab-ı Allah 30 Mart’ta hakkınızda hayırlısını nasip etsin, yoksulun, garibanın, yetimin belediye başkanı olmayı da bizlere nasip etsin inşallah” dedi.

Toksöz’ün ardından konuşan Bakan Zeybekçi, AK Parti’nin verdiği sözlerin tümünü gerçekleştirdiğine vurgu yaptı.

Bakan Zeybekçi, yaptığı konuşmada; “Büyük reisimiz Başbakanımız bize şöyle öğretti; 3 altın kuraldan birincisi söz söyledik mi doğru söyleyeceğiz. İkincisi söz verdik mi canımız pahasına tutacağız. Üçüncüsü emanete hıyanet etmeyeceğiz ve ettirmeyeceğiz. Böyle yola çıktık biz. Bizim bu anlayışımızın Denizli’ye kazandırdıklarını gidin oradakilere sorunuz. 10 yıl boyunca AK Parti olarak söz verip de yapmadığımız tek bir sözümüzü bulamazsınız. Hatta fazlasını yaptık. Çünkü biz millete hükmetmek için gelmedik biz hizmet etmek için geldik. Belediye başkanlığı çok mübarek bir iştir. Belediye başkanlığı yapana başkanlık Allah’ın bir lütfüdür. Binlerce insana hizmet edeceksin ve o binlerce insan sana Allah razı olsun diyor. İşte bunu duyduktan sonra gerisi boş” dedi.

“Bunlar yeri göğü inletirdi”

Denizli Belediye Başkanlığı döneminde Denizli’ye kazandırdıklarını anlatan Bakan Zeybekçi, “Bizim ustamız belediyeci, belediyecilik bizim işimiz. Onun çırakları belediyecilikte neler yapıyor belli. Şöyle sağınıza solunuza bir bakın. 2004 yılında Denizli belediyecilik anlamında Ege Bölgesi’nin en kötü şehriydi ama şimdi bir daha bakın. Bırakın Ege’yi tüm Türkiye’nin sayılı şehirlerinden biri haline geldi. Demek istersek oluyormuş. Peki ne oldu, hükümet AK Partili bir belediye diye Denizli’ye daha çok imkan mı verdi. Öyle bir şey olsaydı bunlar yeri göğü inletirdi. Denizli’de yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için Hazine’den 10 lira geldi, Yatağan’da yaşayan için de 10 lira geldi. Ne bir eksik, ne bir fazla. Denizli Belediyesi 2004 yılında 48 milyon TL bütçeli, 52 milyon TL borçlu bir şehirken yıl 2014 bütçe 550 milyon TL’ye geldi. Allah’ın izniyle Büyükşehir Kanunu’nun da getirdiği imkanlarla artık Türkiye’nin her yeri çağı yakalayacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet diye gösterdiği, bugüne kadar ‘Atam izindeyiz’ diyip de izinden hiç gelmeyip yan gelip yatanların yapamadığı işleri biz yapacağız. Onun da nasıl yapılacağını örnekleriyle gösteriyoruz. 10 yılda bu devlet dünyanın en büyük 16. büyük ekonomisi oldu. 10 yılda 3 bin dolarlık milli gelirden 10.800 dolarlık milli gelire gelindi. 10 yılda toplam milli gelirimiz 220 milyar dolardan 830 milyar dolara geldi. 30 milyar dolarlık ihracattan 152 milyar dolarlık ihracata gelindi. Müteahhitlik hizmetlerinde sıfırdan 48 milyar dolara geldik. Yani toplamda Türkiye’nin dış geliri 200 milyar dolara ulaştı” şeklinde konuştu.

“Bu bir vatana ihanet projesidir”

Konuşmasının son bölümünde Gezi olayları ile 17 Aralık süreciyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekçi, iki olayın da birbiriyle bağlantılı olduğunu iddia etti.

Bakan Zeybekçi; “Böyle bir Türkiye’yi rahatsız etti. Gezi olayları diye Türkiye’nin başına bir şey getirdiler. Taksim’de kesilen ağaçlardan yola çıkarak gösteriler, ayaklanmalar, ortalık bir birine girdi. Milletin, devletin araçları yakıldı, yıkıldı. 3-4 gün boyunca talan edildi. Sonunda bunların Taksim Platformu diye oluşturdukları platformun sözcüleri hükümetle görüşmek istediler. Başbakanımız yurtdışında olduğu için Başbakan Vekili Bülent Arınç ile görüştüler. Görüşmenin sonunda biz isteklerimizi hükümete bildirdik dediler. Bizler, ağaçlar kesilmesin, Taksim projesinden vazgeçilsin, kışla yapılmasın diye beklerken bizlerden istekleri 3. havaalanı durdurulsun, kanal iptal edilsin, 3. köprü iptal edilsin, 2. tüp geçit iptal edilsin, nükleer santraller durdurulsun, İstanbul-İzmir otoyolu durdurulsun oldu. Kulaklarımıza inanamadık, hani Taksim’di, han Gezi Parkı’ydı, hani ağaçtı. 17 Aralık’ta tüm benzemezler bir araya geldi. Bu milleti yıllarca izlemişler, madem yanlıştı, madem hırsızlık vardı, madem namussuzluk vardı niye seyrettin be adam. Niye seyrettin de suçüstü yapmadın. Beklediniz, Fatih Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Halk Bankası, bazı siyasetçilerimizin çocukları deyip bütün benzemezleri bir araya getirdin, bunlara çete dedin, o çetenin başına da bu milletin iradesiyle seçilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı koyacak kadar densizleştin. 17 Aralık geçti, 24 Aralık’ta bir savcı mahkemeye 32 çuval içerisinde belge gönderdim dedi. Biz de diyoruz mahkeme bunu 3-5 gün inceler sonra da gereğini yapar ve 15 dakika sonra karar geldi. Ellemedi bile dosyayı. Kararda bir liste vardı. O listede bizim için hakikaten bir gurur kaynağı olan şirketlerimiz ile ilgili bir karar vardı. Diyordu ki listede belirtilen şirketlerin varlıkları ve sahiplerinin varlıklarının dondurulmasına ve el konulmasına karar verildi. Bu bir vatana ihanet projesidir. O insanlar itibarsızlaştırılacak, o insanlar uluslar arası arenadan silinecek, oradaki rakip devletlerin rakip insanları ve şirketleri, Türk şirketlerini ekarte ettikleri için ondan sonra yalnız başlarına istediklerini yapacaklar. Ama aslında kastedilen bu millettir. O şirketler hangileriydi biliyor musunuz? Gezi eylemlerindeki listeyle birebir aynıydı. 3. havaalanını yapacak şirketler, kanal projesi ihalesini alanlar, 3. köprü ihalesini alanlar, 2. tüp geçidi alanlar, İstanbul-İzmir otoyolunu yapacak olan firmalar, hidroelektrik santralleri yapacak firmaları kastettiler, yani bu millete kastettiler. Oynanan oyun belliydi. Millet bunlara dersi Mayıs’ta vermişti, şimdi 17 Aralık’ın dersini geçen Muğla’da verdi. Montaj dediler millet güzel bir montaj yaptı” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Zeybekçi, Milas’a doğru hareket ederken parti önüne kurulan televizyondan vatandaşlara AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün projelerinin tanıtımının yapıldığı slayt sunuldu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 22:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
öz yatağan
öz yatağan - 7 yıl Önce

artık köyden kente geçme zamanı yatağanın kaderini değiştirme zamanı yürü be toksöz kim tutar seni laf değil icraat zamanı.

yatağanlılar
yatağanlılar - 7 yıl Önce

yatağan haşmete mahkum değil on beş yılda yatağana ne yaptı. değiştirelim artık. yatağanın sırtındaki yükü atalım yatağanda ileriye doğru yol alalım. haydi mustafa toksöz göreceksiniz haşmet gitsin yatağan kazanacak

mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

hangi yatırımalr olduğu yazılmamış.reklam bunlar

yeter artık
yeter artık - 7 yıl Önce

Toksöz'un yapacakları haşmet'in hayallerine bile sığmaz . Haşmet ve ekibi yatağan halkını iyı taniyor sırtını sıvazlıyor oyunu alıyor daha sonra sonraki seçime kadar yazin konser kışin deve güreşi . artik bu oyuna gelmeyin

SIRADAKİ HABER

banner68