Toksöz, sosyal medyadaki “İnönü Bulvarı” eleştirilerine cevap verdi

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İnönü Bulvarı’nda yapılan çalışmalar hakkında özellikle sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere yine belediyenin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Toksöz, sosyal medyadaki “İnönü Bulvarı” eleştirilerine cevap verdi

Toksöz, İnönü Bulvarı’nın yeniden düzenlemesiyle ilgili çalışmaların başlamasının ardından özellikle sosyal medya üzerinden eleştirilere maruz kaldı. CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz ve yönetiminin başta olmak üzere ağaçların kesilmesine tepki göstermesinin ardından Toksöz, belediyenin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Konuyla ilgili Toksöz tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“İlçemizin uzun yıllardır kanayan yarası haline gelen Yatağan Geçiş Projesi İnönü Bulvarında Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından başlatılan çalışmalar maalesef belli bir kesimde rahatsızlık yaratmıştır. Oysaki göreve geldiğimiz günden bu yana yeşile verdiğimiz değer ve katkı ortadadır.

Yatağan halkının en doğal hakkı olan bilgi edinme hakkını sağlayabilmek adına proje başlangıcından önce düzenlenen ve ilçemizdeki tüm siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcilerinin davet edildiği bilgilendirme toplantısına ne yazık ki söz konusu açıklamaları yapan siyasi partinin ilçe başkanı katılmamıştır. İnönü Bulvarı üzerinde şu anda kesildiği öne sürülen ağaçlar bundan 48 yıl önce belediye başkanlığı görevini yapan amcam Doktor Ünal Toksöz tarafından dikilmiştir, ne yazık ki gelinen süreçte İnönü Bulvarı üzerinde bulunan ağaçlar Muğla Büyükşehir Belediyesinin su saatlerine abone olunmadığı gerekçesiyle suların kesilmesi nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından da sulanamadığı için maalesef ki birçoğu kurumuştur. Şu anda yapılmakta olan çalışmada kurumuş ve tekrar yeşermesi mümkün olmayan ağaçlar maalesef kesilmekte, diğer ağaçlar ise farklı bölgelerde yaşatılmaya çalışılmaktadır.  Hal böyle iken Yatağan için yapılan böylesine önemli bir hizmette destek olunması gerekirken daha düne kadar ‘bulvarı yapamayacak’ diyenler bugün maalesef türlü bahanelerle ağaçların kesildiğini, kamuoyuna hiçbir bilgi verilmediğini öne sürerek halkımızı yanıltmaya çalışmaktadırlar, oysaki halkımız çok iyi biliyor ki, söz konusu kişiler son seçimlerde uğradıkları büyük hezimetin kıskançlığı ile karalama kampanyası yapmaya çalışmaktadırlar.

Tüm bu bilgilendirmeleri saygıdeğer Yatağan halkının takdirine sunuyor, tüm hemşerilerimize yapmış olduğumuz ve yapacağımız tüm hizmetlerde vermiş oldukları destekten dolayı sevgi ve şükranlarımı sunuyor teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68