Toksöz: “Türkiye'deki 5 Baraj'dan Birisi Yatağan'a”

Toksöz: “Türkiye'deki 5 Baraj'dan Birisi Yatağan'a”

Toksöz: “Türkiye'deki 5 Baraj'dan Birisi Yatağan'a”

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, geçtiğimiz pazar günü YEAÅž Sosyal Site Sinema Salonu'nda yapılan genişletilmiş İlçe Divanı Toplantısı'nda, “ülke genelinde 2012 yılında programa alınan 5 barajdan birisi Yatağan'a yapılıyor, ayrıca MOBESE'nin kurulması için gereken paranın 3/2'sini biz verdik” dedi.

AK Parti Haziran ayı İlçe Divanı Toplantısı, geçtiğimiz gün YEAÅž Sosyal Site Sinema Salonu'nda yapıldı. Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Åžahbaz, Bozarmut Belediye Başkanı Dursun Karşıalan, Turgut Belediye Başkanı Salih Özen, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri ile ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, yaptığı konuşmada; “Haziran ayı ilçe divanımıza hepiniz hoş geldiniz, geçtiğimiz ilçe divanından sonra Yatağan'da geleneksel dayanışma yemeğimizi yaptık. Tüm emeği geçenleri kutluyor ve tebrik ediyorum.

Yine ilçemizde Turgut Belediyemizde Sayın Vekilimiz Ali Boğa ve İl Başkanımızın iştirakiyle bir dizi açılış gerçekleştirdik. AK Belediyecilik adına, Sayın Başkan'a teşekkür ediyoruz.

Hemen açılıştan 2 gün sonra Milas dış hatlar terminalinin açılışına katıldık. Sayın Vekilimiz Prof. Dr. Yüksel Özden'le dönüşte Yeşilköy'ü ziyaret ettik, oradaki bir sorunu çözüme kavuşturduk.

Yine vekilimizle bir gün sonra kapalı spor salonu için başkalarının 30 yıllık hayaline çözüm ürettik.

Sayın İl Başkanımızla Çevre ve Åžehircilik Bakanımızı karşıladık ve Türkiye'nin yüz akı 12. Türkçe Olimpiyatları'na Bodrum'da katıldık. Oradan Ankara'ya giderek Yatağan ile ilgili nasıl hizmet yapabiliriz, programımızı görüştük, konuştuk.

Öğrendiğimiz ve sevinerek sizlere anlatmak istediğim bir konu var. Yatağan'a Türkiye'nin 3. büyük METEM Okulu'nu yaptık. 2012 yılında Türkiye'de programa alınan 5 baraj var. Bunlardan birisi de Yatağan Girme Barajı.

Ayrıca teklif edilip önümüzdeki yıllarda değerlendirilecek denen bir barajımız daha var. Yatağan Hayırlı Barajı, halk diliyle de Gökgedik Barajı.

Sayın İl Genel Meclis Üyemiz, Değerli Ağabeyim Sayın Mustafa Åžahbaz'la 562 bin TL KÖYDES'i şekillendirip dağıtımını sağladık. Ayrıca hükümetimiz tarafından maden payımız da haziran sonunda birliğe aktarılacaktır” dedi.

YİNE BAÅžKAN'A ÇATTI!

Konuşmasını, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık'ı hedef alarak sürdüren İlçe Başkanı Mustafa Toksöz; “bizim bir ay içinde yaptıklarımız bunlar. Çeşmeden akan suyu içilmeyen, sokakları köstebek yuvası gibi Türkiye'nin batısında geri kalmış Yatağan'ımızda yerel yönetim festival yapıyor. Davetiyeleri gördünüz mü? Artık Hasan Haşmet Düğün Salonumuzdan sonra kendi resmiyle davetiye bastırmış. İnsanlar festivallerde yörelerindeki öncelik ve güzellikleri ortaya koyarlar.

Özellikle Yatağan için şunları belirtmemiz lazım. İhale aşamasına gelmiş Mobese'nin 3/2 parasını biz verdik. 200 bin TL'si Emniyet Müdürlüğü'nden geldi. Doğal gazı da Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi hükümetimiz getirmekte, yerel yönetimler dağıtmaktadır. Bu iki konuyu da böylelikle açıklık getirmiş olalım” dedi.

ÖZTÜRK: “YATAÄžAN BENİM İÇİN ÖZEL”

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk de yaptığı konuşmada; “Yatağan, benim için hep özeldir. Sizin düzenlediğiniz ilçe yemeği, diğer teşkilatlarımızı kıskandırdı. Bu birlik ve beraberliğiniz örnek teşkil etmektedir. AK Parti olarak 10 yıldır hakkımızda söylenen asılsız söylemleri çürütmek için çalıştık. Bu kapsamda turizm gelirlerini 12 milyar dolardan 23 milyar dolara çıkardık. Ülkemiz güvenli olduğu için turist gelmektedir. Artık hiç kimse AK Parti'ye öcü gibi bakmıyor. Bu süre zarfında kendimizi anlattık. Bir de şunun iyi bilinmesi lazım ki PKK siyasi partiler içinde sadece AK Parti'yi hedef almaktadır. Bu konuyu da halkımıza iyi anlatmamız lazım. Doğudaki teşkilatlarımız çok zor şartlar altında görev yapmalarına bizim gibi rahat toplantılar yapamamasına rağmen Hakkâri'nin üye sayısı Muğla'dan fazla. Bu durumda hep birlikte daha çok çalışmamız gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68