Toksöz, “Yatağan değişiyor, Yatağan gelişiyor demiştik”

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, göreve geldikleri günden bu yana aralıksız çalıştıklarının altını çizerek, ilçede yapımı son günlerde tamamlanan, süren ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.

Toksöz, “Yatağan değişiyor, Yatağan gelişiyor demiştik”

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, 1,5 yıllık görev süresinde hayata geçirdiği projelerle dikkatleri üzerine çekiyor. İlçenin birçok kanayan yarasına odaklanan Toksöz, sorunların çözümü için adeta seferberlik ilan etti.

İlçenin birçok mahallesini kilitli parke taşı ve düğün yeriyle tanıştıran Toksöz, “Deştin Mahallemizin 5 bin metrekare, Zeytinköy Mahallemize ise 7 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme işi şuan itibarıyla bitmiş durumdadır. Aynı zamanda Küçük Sanayi Sitemizin 25 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme işi bitmek üzeredir. Biten çalışmalarımızın ardından diğer ihtiyaç duyulan mahallelerimizdeki çalışmalarımıza başladık. Atatürk Mahallesi Hacıyakası mevkisinde ve Alaşar Mahallemizde kilitli parke taşı döşeme işi devam ediyor” dedi.

Toksöz, sık sık mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek merkez mahalleler ve kısal mahallelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını kaydederek, “Kadıköy Mahallemizdeki düğün yeri ve tuvalet tamamlanmak üzeredir. Eskihisar Mahallemizde düğün yeri çatısı, mutfak, tuvalet ve bulaşıkhane tamamlandı. Cumhuriyet Mahallemizdeki Celal Sarı Parkı’nda bulunan mutfak, tuvalet ve bulaşıkhane inşaatımız devam ediyor” diye konuştu.

İlçenin adeta bir şantiye sahasına döndüğünü belirten Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“Ekiplerimiz aralıksız çalışmalarını sürdürmektedir. İlçenin dört bir yanında, Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (MUSKİ) su patlaklarına müdahalesinin ardından bozulan yolların onarımını yapıyoruz. İlçemizin tüm mahallelerine güvenlik kamerası yerleştirdik ve kamerasız mahallemiz kalmadı. 15 mahallemizde betonları dökülmüş olan düğün yerlerinin çatı ihalelerini yaptık, önümüzdeki günlerde sonuçlanmasıyla beraber bu işlere de başlanacak. Yaklaşık 100 kamyon rotmiks ile mahallelerimizin bozulan asfaltlarını onarıyoruz. İnönü Bulvarı’ndan çıkan asfalt malzemesi ile Bozarmut ve Turgut mahallelerimizdeki ova yollarına 200 kamyona yakın malzeme döküp greyderle düzelterek üzerinden silindir ile geçip tamiratlarını yapıyoruz. Gençlik Merkezi’nin ihalesi yapıldı, önümüzdeki günlerde sonuçlanmasını bekliyoruz. Bozüyük Mahallemizdeki sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmaları devam ediyor. Eskihisar Mahallemizdeki Stratonikeia Antik Kenti’ndeki çalışmalarımız devam ediyor.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68