Toksöz, YKS giren öğrencileri ve velileri yalnız bırakmadı

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, haftasonu gerçekleştirilen 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrencileri ve velilerini yalnız bırakmadı.

Toksöz, YKS giren öğrencileri ve velileri yalnız bırakmadı

Haftasonu gerçekleştirilen 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için Yatağan ilçesinden çok sayıda öğrenci Menteşe ilçesine gitti. Ayrıca Yatağan ilçesinde de yaklaşık bin 500 öğrenci sınava girdi.

Menteşe ilçesinde sınava girecek öğrenciler için Belediye Meydanından ücretsiz araç kaldıran Yatağan Belediyesi, öğrencileri sınav yerlerine ulaştırdı. Öğrencileri ve beraberindeki velilerini Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz yolcu etti.

Öte yandan sınav nedeniyle ilçede bin 500 öğrenci için heyecanlı saatler yaşandı. Öğrencilerin sınav yerlerindeki heyecanına velilerin de bina dışı heyecanı eklenirken, velilerin ihtiyacını karşılayan Yatağan Belediyesi oldu.

Konuyla ilgili Yatağan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “YKS’ye giren kardeşlerimizi ve ailelerini yalnız bırakmadık. Bugün sabah erken saatlerde Menteşe’de sınava girecek öğrencilerimizi Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz yolcu ederek başarılar diledi. Belediyemiz önünden ücretsiz olarak Menteşeye taşınan öğrencilerimiz için kumanya dağıtımı gerçekleştirildikten sonra ilçemize aileleri ile birlikte gelerek sınava giren öğrencilerimiz ve onları dışarda heyecanla bekleyen aileleri için stant açarak, çay ve soğuk su ikramında bulunduk. Çevre ilçelerden de katılımın yoğun olduğu 1500 öğrenci ile birlikte yaklaşık 4000 kişiye personelimiz tarafından ikramlarda bulunuldu. Tüm öğrenci ve velilerimizin mutlu olacakları bir YKS sonucu almaları dileğiyle” denildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68