Toksöz’den Ankara çıkarması!

Yatağan Belediye Başkan Mustafa Toksöz, Yatağan’a yapılması planlanan hizmetlerle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu.

Toksöz’den Ankara çıkarması!

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, beraberinde AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Toksöz, “Adalet Bakanımızla yaptığı görüşmemizde adalet sarayı masaya yatırıldı. Bakanımız, bir an önce ihaleye çıkartılacağının sözünü vererek Yatağanlılara müjdeyi verdi. Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmede, yapımı tamamlanarak hizmete giren Yatağan Devlet Hastanesi’nin eksikliklerini görüştük. Hastanemizin eksikliği olan ekipman, doktor ve personel isteğimizi bakanımız karşılıksız bırakmadı ve eksikliklerin en kısa süre içerisinde giderileceğini söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla yaptığımız görüşmede ise, turizmin yanında sanayi şehri olan ilçemizdeki yatırımlar ve sanayi kuruluşlarının taleplerini bakanımıza ilettik. Kendisi de bize destek sözü verdi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız ile yaptığımız görüşmede, ilçemizdeki Stratonikeia ve Lagina’da yürütülen kazılarla ilgili desteğin artma talebinde bulunarak çalışmaların 12 ay aralıksız sürdürülmesini istedik. Kendileri de sağ olsunlar, bunu karşılıksız bırakmayacaklarını söylediler. Kıymetli bakanlarımıza, bakan yardımcılarımıza ve müdürlerimize, ilçemize kazandırılacak hizmetlere verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Yatağan’ın gelişmesi için Ankara’ya gerçekleştireceğimiz bu ziyaretler sürecektir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68