Toksöz’den beklenen açıklama geldi: “Vatandaşımızın aleyhine olacak her çalışmanın karşısındayız”

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan Ovası ve Turgut’un altından yeraltı kömür ocağıyla kömür çıkartılması için yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toksöz,  “Halkımızın hassasiyetlerini anlıyor, söz konusu bölgede vatandaşımızın aleyhine olacak hiçbir çalışmanın yapılmaması için konunun takipçisi olacağımızdan emin olunmasını istiyorum” dedi.

Toksöz’den beklenen açıklama geldi: “Vatandaşımızın aleyhine olacak her çalışmanın karşısındayız”

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ’nin yeni kömür rezervleri için Yatağan Ovası ve Turgut’un altından kömür çıkartılması için yürütülen çalışmalar ile ilgili konuştu.

Yatağan Ziraat Odası’nın talebi üzerine gerçekleştirilen toplantıdan tutun sosyal medyadaki bilgi kirliliğine varıncaya kadar birçok merak edilene açıklık getiren Toksöz, her zaman çiftçinin ve üreticinin yanında olduklarını belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta Ankara’daki ziyaretlerim sırasında Ziraat Odamızdan gelen talep üzerine salı günü için Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ yetkilileri ile bir toplantı organize ettik. Ancak yine Ziraat Odamız salı gününün geç olacağı için toplantının cumartesi gününe alınmasını talep ettiler. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu ve toplantıya katılacakların cezai işlem görmemeleri için Ziraat Odamız toplantıya katılacakların isim listesini bildirdiler ve bu toplantıyı bu şekilde organize ettik. Söz konusu toplantı kesinlikle ÇED toplantısı değildir. Kaldı ki bu toplantıdan önce sadece 3-4 kişinin katılımıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde bizim bulunmadığımız bir toplantı gerçekleşmiştir. Yatağan Belediyesi olarak bizim hiçbir dahilimiz olmadığı halde Yatağan Belediye Başkanı olarak şahsım DSİ ile gerekli görüşmeleri yapmış olup, söz konusu bölgede vatandaşımızın aleyhine olacak hiçbir çalışmanın yapılmaması için konunun takipçisi olacağımızdan emin olunmasını istiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68