Toksöz’den kan bağışına destek çağrısı

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, ilçeye gelen Türk Kızılayı aracında kan bağışında bulunarak Yatağan halkını kan bağışında bulunmaya davet etti.

Toksöz’den kan bağışına destek çağrısı

Türk Kızılayı, yaşanan pandemi krizi ile azalan kan stoklarını vatandaşların desteği ile yeterli seviyeye getirebilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, beraberinde yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna, İlçe Sağlık Müdürü Fırat Yazıcı, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve belediye personelleriyle kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.

Organizasyonda konuşan Toksöz, Yatağan halkına çağrıda bulunarak, kan bağışında bulunmaya davet etti. Başkan Toksöz, bağışlanan her ünite kanın bir cana umut olabileceğinin altını çizerek, "Türk Kızılayı, kan bağışı organizasyonları konusundaki misyonunu yıllardır çok güzel bir şekilde üstleniyor. Ülkemiz ve dünyamız zor bir süreçten geçiyor. Ülkemiz bu süreci cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sağlık Bakanlığımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımızın gayretli çalışmaları ile mümkün olan en az kayıpla atlatmaya çalışıyor. Herkes bu konuda büyük bir gayret içerisinde. Tabi vatandaşlarımızın da tedbiri elden bırakmadan, kurallara riayet etmesi ile inşallah hep birlikte bu tehdidi yeneceğiz. Bir yandan da hayat ve kan ihtiyacı devam ediyor. Sürekli bir ihtiyaç olan kan temini için bağışta bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Öte yandan, etkili olan sağanağa rağmen Yatağanlılar, kan bağışına ilgi göstererek kampanyaya destek verdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68