Topaloğlu, Ege İncisi projesinde belgeyle ödüllendirildi

Çalışma ve İş Kurumu Muğla Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile 1 Ocak 2018 tarihinde yürütülmeye başlanan 'Ege İncisi' projesinde istihdam yapan işverenler sertifikalarını aldı. Anıl Ofset Matbaa – Demeç Gazetesi İşletmecisi Ferit Topaloğlu da proje kapsamında belgeyle ödüllendirildi.

Burak Alper Kuş
Topaloğlu, Ege İncisi projesinde belgeyle ödüllendirildi

Çalışma ve İş Kurumu Muğla Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile 1 Ocak 2018 tarihinde yürütülmeye başlanan ‘Ege İncisi’ projesinde istihdam yapan işverenler sertifikalarını aldı.

Psikososyal model örnek alınarak hazırlanan ‘Ege İncisi’ projesi kapsamında, başta suça sürüklenmiş ya da meyilli çocuklar olmak üzere dar gelirli, eğitim imkânı kısıtlı, eski hükümlü, suç riski tespit edilen dezavantajlı kişiler belirlenerek iş ve meslek danışmanlığı hizmeti verildi. İş - Kur Muğla İl Müdürlüğü tarafından İşbaşı Eğitim Programları ile meslek sahibi olmaları, doğrudan istihdam ile iş hayatına katılımlarının sağlanması amaçlanan projeye katkıda bulunan 15 işveren sertifikalarını aldı. Proje kapsamında toplam 92 işe yerleştirme yapılırken, bunların 14’ü özel sektör firmalarında doğrudan istihdam, 18’i Toplum Yararına Program kapsamında kamu kurumlarında istihdam, 60’ı ise İşbaşı Eğitim Programı kapsamında yapılan istihdamdan oluşuyor.

“Sorumlu Fert Güvenli Kent” sloganı ile hazırlanan, genel koordinatörlüğünü Muğla İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü Tümer Yılmaz ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü Müzeyyen Yıldırım’ın yaptıkları ‘Ege İncisi’ isimli projesi için sertifika töreni düzenlendi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda düzenlenen sertifika törenine Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çelik, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Törende konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde yapılan Milli İstihdam Seferberliğinde Muğla’nın işveren başına artı 3,5 kişilik ek istihdam ile Türkiye birincisi olduğunu söyledi. Gökcan, “Ek istihdamda ise toplam 73 bin 400 kişilik istihdam ile Türkiye beşincisi olmuştur” dedi.

Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir projenin uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, ‘Ege İncisi’ projesi kapsamında iş gücü eğitimi verilen ve istihdamı yapılan 96 kişiyi istihdam eder firmalara sertifikaları verildi.

Sertifikalarını alanlar arasında Anıl Ofset Matbaa – Demeç Gazetesi İşletmecisi Ferit Topaloğlu da yer aldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER