Topçuoğlu belediye başkanlarına seslendi

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda yeniden Bodrum Kent Konseyi Başkanı seçilen, Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu açıklamalarda bulundu.

Topçuoğlu belediye başkanlarına seslendi
 Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanlığı görevini de yürüten Topçuoğlu, Bodrum'daki genel kurulda yeniden başkan seçildikten sonra çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiklerini ifade ederek şunları söyledi;

"Yeniden seçildikten sonra çalışmalarımıza 13 yürütme kurulu üyemizin değişik alanlarda üslendikleri görevlerle başladık. İlk hedefimiz, Kent Konseylerinin temel amaçları olan yerindenlik, katılımcılık ve yönetişim ilkelerini devreye sokabilmek için her belde de sokak sokak site site örgütlenmeye çalışmak olacaktır. Bununla ilgili çalışmalarımızı Pazartesi günkü yürütme kurlumuzda geniş bir şekilde ele alacağız. Amacımız toplumun bütün kesiminde örgütlenmeyi tabana yaymak olacaktır" dedi.

 

Birçok çalışmanın ortaklaşa yürütülebilmesi anlamında diğer ilçelerde de kent konseylerinin bir an önce kurulması gerektiğini vurgulayan Topçuoğlu, bazı ilçelerin bu konuda istekli olmadıklarını gözlediğini belirterek şunları söyledi; "Yönetmelik gereği, belediye başkanlarının 3 ay içerisinde kent konseylerinin kurulması için çağrıda bulunması gerekiyor. Seçimlerin üzerinden 3 ay geçti ve bu işin şimdiye kadar yapılmış olması gerekiyordu. Ne yazık ki şuanda Muğla ilçelerinin pek çoğunda kent konseyleri kurulmadı. Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı olarak bu konuda belediye başkanları nezdinde gerekli girişimlerde bulunuyoruz.

 

Yeni dönemde yapılması gereken birçok çalışma var. Bodrum'da ki bir çalışmayı yalnız Bodrum içinde düşünmemiz gerekiyor artık. Büyükşehir yapılanması gereği Fethiye, Marmaris, Yatağan hatta Kavaklıdere ile birlikte ele almamız gerekiyor. Dileğimiz belediye başkanlarımızın yönetmelikten kaynaklanan bu görevlerini bir an önce yeri getirmelerini ve birliğin etkin bir şekilde görevini sürdürmesidir. Yetkilileri uyarıyoruz, onlara gerekli çalışmaları yapmaları için gerekli yerlerle iletişime geçmelerini diliyoruz" dedi.

Hamdi Topçuoğlu Kent Konseyi kurulmayan ilçeler arasında Milas, Yatağan, Ula ve Köyceğiz'in bulunduğunu ifade etti.

 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68