Toplantıda, trafik sorunu masaya yatırıldı

Yatağan ilçesinde, güvenlik ve eğitim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, ilçe merkezindeki caddelerde yaşanan trafik sorunu görüşüldü.

Toplantıda, trafik sorunu masaya yatırıldı

Yatağan ilçesinde, Vatandaş Buluşması toplantıları kapsamında, güvenlik ve eğitim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi. Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığında Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Ahmet Şarman, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul idarecileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Eğitim ve öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla okul güvenliği tedbirlerinin değerlendirildiği toplantıda, ilçe merkezindeki trafik sorunu masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Çiçek, okul güvenliğinin altını çizerek, "Çocuklarımızın rahat huzurlu bir eğitim alması için hepimiz, öğrenci velileri, okul aile birlikleri, servis sorumluları ve bütün paydaşlar olarak birbirimize yardımcı olmak zorundayız. Birinci hedefimiz güvenli eğitimdir. Güvenli eğitim yapabilmemiz için güvenli bir ortam lazım. Çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretim hayatına devam etmelerini sağlamak amacıyla okullarda güvenliklerin harfiyen uygulanması için gerekli tüm çalışmalar titizlikle yapılacak” diye konuştu.

Çiçek, ilçe merkezindeki trafik sorununu ortadan kaldırmak için ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştirileceğini ve sorunun kalıcı olarak çözülebilmesi için ilgili herkesin girişimlerde bulunması gerektiğinin altını çizerek, “İlçe güvenliği ve asayiş konularının başarıyla uygulanabilmesi için vatandaşlarımızın da güvenlik güçlerimize her konuda yardımcı olmalarını arzu ediyorum. İlçemizin huzurunu korumak vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı 7/24 saat aralıksız çalışmalar yürütmektedir” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68