Trafiğe kapalı alandan geçmek için 1 saat uğraştı

Muğla’da, tarihi Arasta Çarşısı’na otomobiliyle giren ve “Bende Arnavut inadı var” diyerek araç trafiğine kapalı olan bölümden geçmek isteyen 82 yaşındaki sürücü, polis ekipleri tarafından yaklaşık 1 saatte ikna edilebildi.

Trafiğe kapalı alandan geçmek için 1 saat uğraştı

Menteşe ilçesindeki tarihi Arasta Çarşısına 35 VV 336 plakalı otomobiliyle gelen 82 yaşındaki N.İ. araç trafiğine kapalı olan bölümden Saatli Kule Caddesine geçmek istedi. İşletme sahiplerinin masa ve sandalyelerini kaldırmasını isteyen sürücü ile esnaf arasında tartışma çıktı. Müşteriler de araç sürücüsüne tepki gösterdi.

- “BENDE ARNAVUT İNADI VAR”

İşletme sahipleri, çarşının araç trafiğine kapalı olduğunu ve dışarıya koydukları mas ve sandalyeler için belediyeye işgaliye parası ödediklerini söylemelerine rağmen, sürücü, “Ben buradan geçeceğim. Bende Arnavut inadı var. Buradan ölürüm yine de geçerim. Ya bu sandalyeleri kaldırırsınız, ya da ben bu masaları yıkar geçerim.” diyerek ısrarını sürdürdü.

- 1 SAATTE İKNA EDİLDİ

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve zabıta ekipleri, N.İ.’yi ikna etmek için uzun süre çaba gösterdi.  Vatandaşlara ve esnafa zor anlar yaşatan sürücüyü polis ekipleri yaklaşık bir saatte ikna ederek olay yerinden uzaklaştırdı. Araç ise çarşı esnafı tarafından zabıta ve polis eşliğinde Arasta Çarşı’sından çıkarıldı.

Şadırvan Meydanı’nın trafiğe tamamen kapatılması için Arasta esnafının Menteşe Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapacağı öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68