TRAFO PATLAMASI SONUCU ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

TRAFO PATLAMASI SONUCU ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

TRAFO PATLAMASI SONUCU ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Kafaca Kaplancık Köyü mevkiinde bir benzin istasyonunun trafosunda patlama meydana gelince, 200 metre yakınında bulunan giriş direğindeki trafoyu besleyen koruma sigortalarının atması sonucu çıkan yangın, belediye ve orman ekiplerinin acil müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Kafaca Kaplancık Köyü mevkiinde bir benzin istasyonunun trafosunda dün öğle saatlerinde patlama meydana geldi.  Patlama sonunda 200 metre yakınında bulunan trafoya giriş direğindeki trafoyu besleyen koruma sigortaların atması sonucu yangın çıktı. Çıkan yangın Yatağan Belediyesi ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı erken müdahale araçlarıyla köpük ve su sıkılarak büyümeden söndürüldü.

Yatağan AYDEM Başmühendisi Ali Danış, “benzin istasyonunun trafosunda patlama meydana gelince, 200 metre yakınında bulunan giriş direğindeki trafoyu besleyen koruma sigortaların atması sonucu çıkan yangın belediye ve orman ekiplerini acil müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü.   Buradaki direk ve trafo istasyona aittir. Sevindirici olan can kaybı olmaması ve yangın kısa sürede söndürülmesidir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68