Traktör göle uçtu

Köyceğiz ilçesi Çandır Mahallesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği traktör göle uçtu. Sürücü son anda atlayarak kurtuldu. Traktör gölden DALKO ekiplerince çıkartıldı.

Traktör göle uçtu

Edinilen Bilgiye göre, Çandır Mahallesinde seyir halinde olan Tuncer Uysal yönetimindeki traktör, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak Dalyan Kanalı kıyısındaki Alagöl’e uçtu. Son anda traktörden atlayan sürücü Uysal, kazadan yara almadan kurtulmayı başardı.

Göle uçan traktörün çıkarılması için Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO) çalışma başlattı. Kooperatife ait kepçe ve feribot ile personeller olay yerine sevk edildi. Yaklaşık 2 saat sürün çalışma sonunda traktör gölden çıkarılarak sahibine teslim edildi.

DALKO Başkanı Arif Yalılı, kazayı duyar duymaz harekete geçtiklerini söyledi.

Can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu kaydeden Yalılı, “Kepçe kullanarak traktörü 2 saatlik bir çalışmanın ardından Alagöl’den çıkardık. Feribotla kıyıya getirdik ve vatandaşımıza teslim ettik.” dedi.

EKOSİSTEM İÇİN ÖNEMLİ

Yalılı, Dalyan Kanalı temizliğinin en fazla üzerinde durdukları konu olduğunu dile getirdi.

Kurumsal olarak, kanalın ve Köyceğiz Gölü’nün tek sorumlusunun DALKO olduğunu anlatan Yalılı, “Traktörün gölden çıkarılması, vatandaşımız kadar kanalımızın temizliği ve ekosistemi açısından da önemliydi. Kanalda dip temizliğini sürdürüyoruz. Ayrıca Sülüngür ve Alagöl’de de temizlik çalışması yapıyoruz.” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE