banner80

TSM’den Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı

Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi, Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı ile anne adaylarını doğum öncesi ve sonrası için eğitim veriyor.

TSM’den Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı
 Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi, dün itibarıyla başladığı eğitimlerle anne adaylarını bilinçlendirmek amacıyla hamilelere eğitim veriyor. Dr. Gülşah Adar’ın verdiği eğitimlerin ilki dün verilirken 30 haftaya kadar gebelere her pazartesi saat 13.30 ve 30 haftadan büyük olan gebelere her cuma saat 13.30’da TSM’de eğitim verileceği öğrenildi.

Eğitimlerin amacını anlatan Dr. Gülşah Adar, “Tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmaları, bilinçli doğum yapmalarının sağlanması, anne adaylarına ve yakınlarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırmak, özgüvenini desteklemek amaçlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Eğitimler hakkında bilgiler veren İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu; “30 haftaya kadar gebelere her pazartesi saat 13.30 ve 30 haftadan büyük olan gebelere her cuma saat 13.30’da TSM’de eğitim verilecektir. Eğitimler tek seans olarak düzenlenecek olup gebe hamileliği boyunca iki kere bu eğitimi almış olacak” dedi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68