21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Tuğgeneral Sel, Muğla basınıyla buluştu

Muğla Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla’da faaliyetlerini sürdüren basın mensupları ve gazetecilerle bir araya geldi.

20 Şubat 2018 Salı 08:46
Bu haber 431 kez okundu
Tuğgeneral Sel, Muğla basınıyla buluştu

Muğla Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen etkinlikte, il genelinde faaliyetini sürdüren basın mensupları ve gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Sel’in ev sahipliğinde, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Mesut Bölük, İl Jandarma Komutanlığı şube müdürleri ve gazetecilerin katıldığı kahvaltı etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlikte konuşan Muğla Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, uzun zamandır planladıkları tanışma etkinliğine katılan herkese teşekkür etti.

Jandarmayla gazetecilerin birbirini tanımasının her iki mesleğin de icrasına kolaylık sağlayacağına inandığını belirten Sel, “Yaklaşık 6 aydır buradayım. Birkaç muhabir arkadaşımızla yaptığı sohbette, sahadaki arkadaşlarımın ‘bunu il jandarma komutanımız paylaşmayın dedi’ gibi bilgiler intikal etmişti. Kesinlikle sizin haber alma hakkınızla ilgili bir engelim söz konusu olamaz. Ancak bunun da belli bir sistem içerisinde olması lazım. Sizler de haberi hazırlarken bir takım süzgeçten geçiriyorsunuz. Bu noktada, bizi alakadar eden bir konuyu ilk önce basından duymam şık olmayan bir şeydir. Bu yüzden arkadaşlara talimatım, haber değeri olan konuyu, benim de haberim olması durumunda basında yer almasının bir sakıncası yok. Bizim resmi açıklamalarımız da valilik üzerinden yapılmaktadır” diye konuştu.

Sel, vatandaşın sesini jandarmaya duyurma, jandarmanın da sesini vatandaşa duyurma noktasında basının önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Sel, “Biz Muğla’da sorumluluk sahamızda nüfusun yüzde 45’ine hizmet vermekteyiz. Bu Türkiye ortalamasında Jandarma sorumluluk sahasının iki katına yakın, diğer bölgelerde daha az. Bu hizmetimizi yaklaşık 2 bin 700 ekip arkadaşımızla, 50 ayrı noktada sağlıyoruz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz ve bizimle aynı sofrayı paylaştığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Berna KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV