18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

TÜGVA Yatağan’dan “18 Mart Çanakkale Şehitleri” programı

Türkiye Gençlik Vakfı Yatağan Temsilciliği tarafından düzenlenen “18 Mart Çanakkale Şehitleri” programı, öğrenciler tarafından ilgi gördü.

16 Mart 2018 Cuma 08:49
Bu haber 285 kez okundu
TÜGVA Yatağan’dan “18 Mart Çanakkale Şehitleri” programı

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yatağan Temsilciliği tarafından Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde program düzenlendi.

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz, daire amirleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle süren programın açılış konuşmasını yapan Mehmet Ali Kavgacı, “Tarih şuuru, Bedir’de, Uhud’da, Malazgirt’te, İstanbul’un Fethin’de, Çanakkale’de, İstiklâl Harbi’nde ve 15 Temmuz’da verilen mücadelenin mahiyetinin, geleceğe aktardığı mesajın ve mirasın idrakinde olmak demektir. Tarihimizi bilmemiz, geleceği düşünmek ve planlamak için bir zarurettir. İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un da vurguladığı üzere, “Mazisi yıkık bir milletin istikbali olamaz.” Tarih, tıpkı bir kutup yıldızı ya da pusula gibi çağlar boyunca insanlığa rehberlik etmiştir. İşte bizlere de rehberlik edecek olan 103 yıl önce yaşanan Çanakkale Destanı da malını ve canını Allâh uğrunda, vatan ve millet yolunda feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan ecdadımızı anmak, Çanakkale ruhunu anlamak için bugün burada toplandık. Rabbim Çanakkale ruhunun mana ve ehemmiyetini anlamayı bizlere nasip eylesin inşallah” diye konuştu.

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu ve TÜGVA Muğla Ortaokul Koordinatörü Emre Gökdal da birer konuşma yaparak Çanakkale Zaferi’nin önemine vurgu yaptılar.

Program, konuşmaların ardından “Çanakkale Yolun Sonu” adlı filmin gösterilmesiyle sona erdi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV