banner80

Tüm Emekli Sen 4 yaşında

Tüm Emekli Sen Merkez Yürütme Kurulu, sendikanın dördüncü yıl dönümü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı. Mesajda, “Her hak temelli örgütlenme gibi emeklilerin sendikalaşmasının ve mücadelesinin önüne pek çok engeller çıkarıldı. Her engel emeklilerin mücadelesi ile aşıldı ve bugünlere gelindi.” denildi.

Tüm Emekli Sen 4 yaşında

Tüm Emekli Sen, 4. yaşını kutluyor. Kurulduğu 4 yıl gibi kısa bir zaman içinde Türkiye’nin birçok kentinde emeklileri üye yapmayı başaran Sendika, Muğla’da da örgütlenip şubeleşmeyi başardı.

4. yılını kutlayan Tüm Emekli Sen adına, Merkez Yürütme Kurulu, yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajda şunlar kaydedildi:

26 yıl önce başlayan emeklilerin sendikal örgütlenme mücadelesi bugün Tüm Emekli Sen olarak devam ediyor.

Yıllardır yok sayılan, fazlalık görülen, yük olarak değerlendirilen emeklilerin insanca yaşama talebiyle başlattığı sendikal örgütlenme mücadelesi 1995’de başladı.

Her hak temelli örgütlenme gibi emeklilerin sendikalaşmasının ve mücadelesinin önüne pek çok engeller çıkarıldı. Her engel emeklilerin mücadelesi ile aşıldı ve bugünlere gelindi.

Kurulduğu günden bu yana Tüm Emekli Sen ve üyelerimiz, sadece emeğin, sendikal hakların değil, aynı zamanda eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara ve diktatörlüğe karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı eşitliğin, savaşa ve şiddete karşı barışın savunucusu olmuştur.

Emek mücadelesi sürdüren, demokrasi, barış ve özgürlük isteyenlerin önündeki engellerin hiç olmadığı kadar arttığı bugünlerde sendikamızın kuruluş günü olan 20 Şubat bizim için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadeleyi yükseltme, örgütümüzü, sendikamızı güçlendirme ve büyütme günüdür.

Bu duygu ve bilinçle sendikamızın 4. yaşı kutlu olsun. Gelecek bizim ellerimizdedir.

Yaşasın emeklilerin sendikal hak mücadelesi.

Yaşasın emeklilerin birliği.

Yaşasın Tüm Emekli Sen.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68