Tüm Personellerine Sarılarak Vedalaştı

Sındırgı Orman İşletme Müdürlüğü’ne atanan Yatağan Orman İşletme Müdürü Bekir Doğan Demir için veda yemeği düzenlendi. Yemekte, Aydın’ın Çine ilçesi ile Milas’taki orman yangınlarına müdahale için bölgeye gönderilen orman işçileri de kısa süreliğine hazır bulundu.

Tüm Personellerine Sarılarak Vedalaştı
 2013 yılından beri Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Yatağan Orman İşletme Müdürü olarak görev yapan Bekir Doğan Demir, kendisinin tayin istemesi üzerine, Orman Genel Müdür Vekili İsmail Üzmez’in 20 Haziran 2014 tarihli oluruyla, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Sındırgı Orman İşletme Müdürü olarak atandı.

Bunun üzerine işletme personelleri tarafından Demir için veda yemeği düzenlendi. Yemeğe; Muğla Orman Bölge Müdür yardımcısı Vedat Dikici ve Orman Koruma Şube Müdürü Fedai Erdemli, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü personelleri ve konuklar katıldı.

GELİ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe gelen Bekir Doğan Demir, salonda bulunan yaklaşık 100 kişiye teker teker sarılarak helallik istedi.

Yemek sırasında konuşan Muğla Orman Bölge Müdür yardımcısı Vedat Dikici, Bekir Doğan Demir’in odasına giren birinin ruh halinin çıkarken çok farklı olduğunu ifade eden Sındırgı’daki vatandaşların Bekir Bey’den mahrum kalmaması gerektiğini, bu nedenle Demir’ni tayinine olumlu yönden bakılması gerektiğini söyledi.

Dikici, yaptığı konuşmada; “Bekir Bey, salona geldiği zaman bizi selamladıktan sonra herkesle teker teker sarılarak selamlaştı, ben de o sırada bir şey gözlemledim. Yatağan’ın bir özelliği var, belli mesleklerin belli yerlerde bir oturmuşluğu vardır, yani oraya aitmiş gibi durur. Yatağan’daki vatandaşların ormana bakışı bir başkadır, Marmaris’teki gibi değildir mesela. Çalışanın tutun da tüm kesimin ormanla münasebeti farklıdır. Ormancı Türküsü bile Gevenes’te çıkmıştır. Yatağan’da bu intibayı bırakmak ve bu şekilde ayrılmak çok önemli. Bizim de artık Sındırgı’da bir kapımız oldu. Bekir kardeşime yeni görev yerine başarılar dilerim, umarım kendisini daha iyi yerlerde görürüz.”

Dikici’nin konuşmasının ardından, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’ne yaptığı katkılar nedeniyle müdürlüğün tüm personelleri adına Yatağan Orman İşletmesi Merkez Şefi Ceyda Kılınç tarafından Demir’e plaket sunuldu ve bundan sonraki çalışma hayatında başarılar dilenerek çiçek verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68