Turgut Hekate Güzelini Seçiyor

Turgut Belediyesi’nin bu yıl 4.’sünü düzenleyeceği Uluslararası Lagina ve Osman Hamdi Bey Kültür Sanat Festivali 20 Eylül 2013 tarihinde yapılacak, festivalle birleştirilen 1. Karia Hekate Bereket Şenliği kapsamında Hekate güzeli seçilecek.

Turgut Hekate Güzelini Seçiyor
 Turgut Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslar arası Lagina ve Osman Hamdi Bey Kültür Sanat Festivali’nin 4.’sünün 20 Eylül 2013 tarihinde yapılacağı öğrenildi.

20 Eylül 2013 tarihinde saat 14:00’de çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayacak olan festival programının açılışı yapılacak olan  konuşmalarla  gerçekleştirilecek, festivallerin ilk gününde kokteyl, resim ve fotoğraf sergisi, folklor gösterileri, sine vizyon gösterileri halkla buluşacak.

Hekate Güzeli Seçilecek

Ayrıca festivallerin ilk günü olan 20 Eylül 2013 tarihinde saat 19:00’da canlandırılacak olan anahtar teslim töreninin ardından yapılacak olan Hekate Güzeli Seçimi organizasyonun en çok dikkat çeken etkinliklerinden biri olacak.

Festivallerin ikinci gününde ise düzenlenecek olan antik kent gezilerine isteyen herkes katılabilecek, etkinlikler gezilerin ardından düzenlenecek olan yarışmalarla devam edecek.

Uluslar arası Hale Geldi

Festivallerin Muğla ve özellikle de Yatağan’ın tanıtımı için çok önemli olduğunu dile getiren Turgut Belediye Başkanı Salih Özen; “Bilindiği üzere bu yıl 4.’sünü düzenleyeceğimiz festivallerimiz artık geleneksel hale geldi.

Tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan Yatağan’da Turgut Beldesi ayrı bir önem arz ediyor. Lagina Antik Kenti ve Osman Hamdi Bey konağı buna en güzel örnek. Bizim amacımız ise düzenlenen uluslar arası festivallerle bu değerleri yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da duyurmak. Festivallerimizin 4.’sü öncesi program büyük oranda şekillendi. Yoğun bir hazırlık dönemi içine giriyoruz. Festivallerimize bütün halkımız davetlidir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56