18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Turgutlular Lagina’yı daha çok sahiplenmek istiyor

Yatağan ilçesine bağlı Turgut Mahallesi’ndeki Lagina Kutsal Alanı’nda başlayan kazı çalışmaları, Turgutlulardan büyük destek görüyor. Lagina’yı ziyaret eden Turgut Yardımlaşma Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği üyeleri, Lagina sayesinde Turgut’un önemli bir turizm merkezi haline getirilmesi için çalışma başlattı.

11 Ağustos 2017 Cuma 10:33
Bu haber 452 kez okundu
Turgutlular Lagina’yı daha çok sahiplenmek istiyor

 Yatağan ilçesine bağlı Turgut Mahallesi’ndeki Lagina Kutsal Alanı’ndaki kazı çalışmaları, kutsal alanın siyasi merkezi olan Stratonikeia Antik Kenti’nin kazı başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt’ün başkanlığında yeniden başladı.

Kazı çalışmalarının uzun bir aranın ardından yeniden başlamasını büyük bir sevinçle karşılayan Turgutlular, mahallelerindeki tarihi alana daha çok sahip çıkararak Lagina sayesinde mahallelerinin bölgenin önemli bir turizm merkezi haline gelmesi için çalışma başlattı.

Bu kapsamda, Turgut Yardımlaşma Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kazım Erol, dernek üyeleri ile Zeytindostu Derneği Genel Sekreteri Atilla Totoş, Lagina Kutsal Alanı’ndaki kazı çalışmalarını ziyaret etti.

Burada kazı başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ile görüşen heyet, Lagina’nın dini ve tarihi yapısının ön plana çıkartılarak Turgut’un bölgenin önemli bir turizm merkezi haline getirilmesi için fikir alışverişinde bulundu.

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV