TURGUTLULAR SU SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYOR

Muğla’nın Yatağan İlçesi Turgut Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar sürekli meydana gelen su kesintilerine tepki gösterdi. Turgutlular artık sabah kalktıklarında musluktan su akmasını istiyor.

TURGUTLULAR SU SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYOR

Bir süredir devam eden su kesintilerinin meydana geldiği Turgut’ta vatandaşlar isyan etmiş durumda. 
Turgut’ta su sorununun olmasının imkansız olduğunu söyleyen Mehmet Kasap, “her yerinde su olan Turgut’un su sorununu konuşması bile ayıp” dedi. 
Turgut halkının yaşadığı mağduriyeti dile getiren Turgut Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kasap, “2014’te Büyükşehir olduktan sonra bugüne kadar su sıkıntısını hep çektik. Bizim derdimiz siyaset yapmak değil. Ne Yatağan Belediyesini ne Büyükşehir Belediyesini eleştirmek değil. Biz bu sorunun çözülmesini istiyoruz.” dedi. 
“Su sorunu yok, akıtamama sorunu var”
Günün yarısını susuz geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar, sabah kalktıklarında ellerini yüzlerini yıkayamadan okula, işe gitmek zorunda kaldıklarını bu kadar değerli bir yerde suyun olmamasını ve yetkililerin buna kalıcı çözüm yerine günün belli saatlerinde Muski ekiplerinin tankerlerle su getirilmesine tepkililer. 
“Vergimi veriyorum hizmet istiyorum”
Kalıcı çözüm beklediklerini belirten Turgut halkı Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu uygulamanın yanlış olduğunu söyleyerek sondaj vurup gitmekle olmayacağını, Muski yetkililerini ve 9 yıldır Turgut’a gelmediğini belirttikleri Osman Gürün’e “ buraya gelin ve Turgut’ta ki insanlarla görüşün” çağrısında bulundular.
“Hizmet etmek zorundasın”
Ne Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’den ne de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den memnun olmadıklarını söyleyen Turgutlu vatandaşlar su sorununun biran önce çözülmesini ve her iki belediyenin de vatandaşın dertlerine kalıcı çözüm bulmakla yükümlü olduklarını dile getirdi. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevki GÜRGÜÇ
Şevki GÜRGÜÇ - 3 gün Önce

Hadi anladık akp li meclis üyeleri gelip sormuyorlar CHP li meclis üyeleri ne diye gelip sormazlar ne derdiniz var diye pes doğrusu

SIRADAKİ HABER

banner95