Turgutluları korkutan yangın!

Yatağan ilçesine bağlı Turgut Mahallesi’nde bir evde çıkan yangında, ev kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ekiplerinin ilçe merkezinden gelmesi nedeniyle geç kaldığını iddia eden mahalle sakinleri, yaşananlara tepki gösterdi.

Turgutluları korkutan yangın!
 Turgut Mahallesi’nde pazar günü akşam saatlerinde bir evde çıkan yangında, ölen ya da yaralanan olmazken, büyük ölçüde maddi hasar oluştu.

Edinilen bilgilere göre, İdris Uçar ve ailesinin yaşadığı evin elektrik panosunda sebebi henüz öğrenilemeyen bir sebepten dolayı arıza meydana geldi. Arızanın ardından panodan etrafa sıçrayan kıvılcımlar, kısa süre içerisinde ahşap evin alev almasına neden oldu.

Ev sakinleri, yangını kontrol altına alamayınca evi boşalttı ve çevredeki vatandaşlardan destek istedi.

Bunun üzerine itfaiyeye yangını ihbar eden vatandaşlar, kendi imkanlarıyla yangına müdahale etti.

Olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri, yangını söndürdü.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında, mahalle sakinleri tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterildi. Mahalle sakinleri, Muğla’nın büyükşehir belediye olmasından önce belde belediye olan Turgut’un itfaiye aracı olduğunu fakat mahalleye dönüşen Turgut’taki itfaiye aracının ellerinden alınmasına tepki gösterdiler.

İlçe merkezinden gelen itfaiyenin yaklaşık 45 dakikada olay yerine geldiğini iddia eden vatandaşlar, can kaybı ve yaralanma olayının yaşanmadığı yangını şans olarak değerlendirdi. Vatandaşlar, olası bir felaketin önlenmesi için Turgut ve çevresinde görevlendirilmek üzere bir itfaiye aracının mahallelerine gönderilmesini talep etti.

Yangının ardından olay yerine gelen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, olay hakkında bilgi aldı.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER