Turgutluların sorunlarını dinlediler

Yatağan Belediyesi, Turgut Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek mahalledeki sorunları dinledi.

Turgutluların sorunlarını dinlediler
 Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Belediye Başkan yardımcıları, daire başkanları ve Belediye Meclisi üyeleri, Büyükşehir Yasası ile birlikte, beldeden mahalleye dönen mahallelerden başlayan ve sonra diğer mahalleleri de kapsayacak olan toplantılarına başladı.

İlki Turgut Mahallesi’nde yapılan toplantıda konuşan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, toplantının düzenleniş maksadının, mahalle sakinlerinin sorunlarını direkt olarak kendisine veya daire amirlerine iletebilmesi olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerin ardından geçen süre içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilerin verildiği toplantıda, yapılması planlanan projeler de anlatıldı. Toplantıda, Işık, Belediye Başkan yardımcıları ve daire amirleri, Büyükşehir Yasası ile birlikte değişen sistem hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan Işık, “Büyükşehir Yasası ile birlikte değişen belediyenin görevlerini, kurulan birimlerimizi sizlere anlatmak ve yeni sistem hakkında kafanızda oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için bu toplantıyı düzenledik. Toplantımızda istediğiniz yetkiliye istediğiniz soruyu yöneltebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinlerinin ilgi gösterdiği toplantının ardından Büyükşehir Yasası ile birlikte Yatağan Belediyesi’nin sorumluluk sahasına giren arazi ve binalar heyet tarafından gezildi ve incelemelerde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 18:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okka babuç
Okka babuç - 7 yıl Önce

turgutun 20 yılını ve çocukların geleceğini yok etmiş 20 yılda tek eser bırakmadan belediyeyi borç batağına ve kendisini mahkemelere düşürmüş beyefendiyi baş köşeye oturtmuşsunuz. bu turguta birşey yapmayacağınızın resmidir. hayırlı olsun

OKKA BABUÇ 2
OKKA BABUÇ 2 - 7 yıl Önce

yatağan

süleyman demiröz
süleyman demiröz - 7 yıl Önce

ben yokken niye olur kı boyle toplantılar..memleketımın halı ıcler acısı.o arabaların halı.o ınsanlar bunu haketmıyor sayın baskan...tekke yolu kostebek yuvası gıbı soylenecek cok sey var aslında ..sız madem turgut sayesınde o koltukta oturdum dıyosanız geregını yapın....

leyneli
leyneli - 7 yıl Önce

turgutun yirmi yılını çalan chp turguta ne verebilir ki? chp nin yirmi yıllık iktidarında çakılmış bir çiviniz yok. eski başkanların eserleri bile korunmadı. turgutun arazileri peşkeş çekildi. satıldı. bahçeli turguta ne verdi? tugutu teslim aldığından yirmi yılda dahada geriye götürdü.

lagina
lagina - 7 yıl Önce

Niye yadirgiyorsunuz ki Muammer bahceli ile Haşmet ışık in ne farkı var ikiside 20 yıldır çivi çakmamiştir. .
Leyne li bunun hesabını soracaktir

yazık size
yazık size - 7 yıl Önce

Bu kadar olmaz kulaktan dogma tipik turgut zihniyeti muammer bahcelinin yaptiklarini görmeyip 20 yil hizmet vermiş turguta kazandiklarini yok etmeye calismak aslında hic biseyi hakketmiyorsunuz en önemlilerini yazmadan gecemicem ulasimi saglayan otel binasini hayata geçiren
kazi calismalarini baslatan bu vesileyle esnafinin kazancini sağlayan osman hamdi bey konagini restore eden halka açan kim peki son 5 yilda ne kaldi elinizde hazineye aktarilmis belediye firinimi kaybedilen belediye hizmet binasimi ya da yok olan otel binasimi.
alisilmis hazira konmak yollarinizin haline bakin köstebek yuvasindan farksiz. Ve muammer bahçeli görevi teslim ettiginde muğla yöresinde borçsuz teslim edilmiş tek belediye olarak kayitlardadir. Mahkeme konusunda da her dava da aklanmis bir muammer bahçeli var. Bazi şeyleri göz ardi etmeden yorum yapin

SIRADAKİ HABER

banner68