Turizmin Başkentinde Ortaçağı Yaşıyorlar

Muğla’nın Yatağan ilçesi Çamlıca Mahallesi adeta ortaçağ karanlığı yaşıyor. Yatağan’a 20 km uzaklıkta olan köyde cami, okul, sağlık ocağı bulunmuyor. Elektrikler bir gün var bir yok. Cep telefonu ve internet sadece ağaçların tepesinde çekiyor. Mahalle Muhtarı Hüseyin Aymeşelik yetkililerin yıllardır bu duruma sessiz kaldığını belirterek isyan ediyor.

Turizmin Başkentinde Ortaçağı Yaşıyorlar


Yatağan’ın Çamlıca Mahallesinde yaşan 430 vatandaş mahallelerinde adeta ortaçağ karanlığını yaşıyor. 200 haneli olan mahalle Yatağan merkeze sadece 20 km uzaklıkta. Köyün elektrik direkleri ve telleri eski olduğu için hemen hemen her gün elektrik kesintisi yaşanıyor.

Köyde internet çekmediği için öğrenciler gerek pandemi döneminde gerekse bugün internet üzerinden bilgiye ulaşamıyor. Çamlıca mahallesinde cep telefonu hiç çekmiyor. Köyün belli mesafe dışında sadece bir ağacın üzerine çıkıldığında sinyal alabiliyorlar. Köylüler acil bir durum olduğunda ağacın tepesine çıkıp telefonla görüşme yapabiliyor. 

Çamlıca mahallesinin sıkıntıları bununla da sayılı değil. Köyde camii, okul ve sağlık ocağı da bulunmuyor. Çocuklar 6 km uzaklıkta bulunan Bencik ilköğretim okuluna gitmek zorunda.  Mahalle Muhtarı Hüseyin Aymeşelik yaşanan bu duruma isyan ediyor ve yetkililer bizi görmezden geliyor dedi. Muhtar Aymeşelik “ mahallemiz 200 haneden oluşuyor ve 430 nüfusa sahip. Ancak mahallemizde telefon çekmiyor. İnternet yok. Elektrik direkleri ve telleri eski olduğu için bir gün elektrik var bir gün yok. Acil durumlarda köyün dışında bir nokta var. Orada ağaca çıkıp telefon görüşmesini gerçekleştiriyoruz. Turizmin başkenti Muğla’da adeta ortaçağ karanlığını yaşıyor. Yıllardır çalmadığımız kapı kalmadı. Ancak bu güne kadar hiçbir sonuç alamadık. Yetkililerden sorunlarımızın giderilmesi için destek bekliyoruz” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68