Türk Eğitim-Sen’den Filistin Katliamı Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Yatağan İlçe Temsilciliği, yaptığı basın açıklamasıyla, İsrail’in yaptığı saldırılar sonucunda ölen 905 Filistinli için Türkiye ve İslam Dünyası’nı sessiz kalmak suçladı.

Türk Eğitim-Sen’den Filistin Katliamı Açıklaması
 Ortadoğu’daki insan mezalimi sürerken, İsrail 12 Haziran’da kaybolan İsrailli 3 gencin ölü bulunmasından Hamas'ı sorumlu tutuyor. Bu sebeple de Batı Şeria’da harekete geçen İsrail, 34 noktaya hava saldırısı düzenlemişti. Saldırılar sonucunda 465’i çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan 905 Filistinli ölmüştü.

Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Yatağan İlçe Temsilcisi Ali Şerefli, İsrail’in Filistin’de uyguladığı saldırıların yıllardır sürdüğünü ve tüm dünyanın da bu duruma seyirci kaldığına vurgu yaptı.

Şerefli’nin yaptığı açıklama şöyle:

“Her gün onlarca, yüzlerce masum insanın öldürüldüğü, kadınların ve çocukların hedef alındığı bu katliama, İnsan Haklarını gerekçe göstererek, dünyanın bir ucundan öbür ucuna müdahaleyi kendisinde hak görenlerin, bu vahşet karşısında suskunlukları, yaşananlar kadar utanç ve ibret vericidir.

Masum insanlar, siviller, çocuklar, okullar, camiler katil İsrail bombalarına, kurşunlarına hedef oluyor. Vahşet ve zulüm bununla kalmıyor, İsrail bu bölgeye her türlü insani yardımın girmesini de engelliyor, bomba ve kurşunlardan kurtulanlar açlıktan ve hastalıktan ölmeye mahkûm ediliyor. 

Filistin’de yaşanan bu insanlık dramına Türkiye başta olmak üzere, İslam Dünyası da sessiz kalmakta, yapılan açıklamadan başka bir şey yapılmamaktadır.

Burada İsrail'in yaptıkları, Hamas ile mücadele sınırını çoktan aşmıştır. Gazze’de yaşayan 1,5 milyon Filistinli her türlü açlık, yokluk ve çaresizlikle karşı karşıya olup bölgede kanlı ve insafsız bir katliam yaşanmaktadır.

Terörizmi ortadan kaldırmak bahanesiyle, sivil, masum insanların üzerine, uluslararası anlaşmalarda kullanılması yasak olan çeşitli silahları kullanan İsrail'in asıl hedefi; baskı altına aldığı Müslümanları sahip oldukları topraklardan göçe zorlamaktır.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün İsrail’in kullandığı fosfor bombalarını kullanmakla suçlaması ve bu bombaların insanlar üzerinde bıraktığı etkileri hakkında uyarı yapmasına rağmen ABD, İsrail’in yaptığı insanlık dışı saldırılara göz yummaktadır.

İsrail tarafından Filistin’de uygulanan vahşet ve katliamın bir an önce durdurulmasına yönelik tepkiler uluslar arası siyasal baskı haline dönüşmediği sürece istenen sonucun alınması mümkün değildir.

Yatağan Türk Eğitim Sen İlçe Temsilciliği olarak, İsrail’in, Filistin’de bu hain saldırıların biran önce son bulmasını diliyor;  bu insanlık suçu sebebiyle, İsrail’i şiddet ve nefretle kınıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68