Türk Enerji-Sen’den Direniş Çadırı Çıkarması

Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer ve beraberindeki sendika yetkilileri, direniş çadırını ziyaret ederek maden ve enerji işçilerine destek mesajı verdi.

Türk Enerji-Sen’den Direniş Çadırı Çıkarması
 Dün saat 12.30’da Yatağan Termik Santrali önüne gelerek direniş çadırını ziyaret eden Türk Enerji-Sen Mehmet Özer, Genel Başkan yardımcıları Mustafa Tümer, Namık Altıparmak, Ege Şube Başkanı Recep Çakmak, Şube Başkan Yardımcısı Sedat Gölgedar ve Sabahattin Batur, enerji ve maden işçilerine destek mesajı verdi.

Ziyaret sırasında konuşan Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Yatağanlı enerji ve maden işçilerinin sorunlarının ortak sorunları olduğunu belirterek; “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Genel Kurul’dan sonraki ilk ziyaretimizi Yatağan’a gerçekleştirdik. Yatağanlı enerji ve maden işçisi kardeşlerimiz büyük bir başarıya imza attılar. Bu yüzden kendilerini ziyaret ederek kutlamak istedik. Türk Enerji-Sen olarak, enerji ve maden işçilerinin kutsal mücadelesini destekliyoruz. Bu sorun, ortak sorunumuzdur. Mücadelenin zaferle sonuçlanacağından şüphemiz yoktur. Ayrıca belirtmeliyim ki burada yapılmak istenen özelleştirme değildir. Bu kurumlar, özelleştirme adı altında hükümetin yandaşlarına peşkeş çekilerek onların zenginleşmesi sağlanılıyor” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ise, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer ve beraberindekilere teşekkür ederek Türk-İş öncülüğünde 15 Şubat Cumartesi günü Ankara’da düzenlenecek olan “Taşeronlaştırmaya, Örgütsüzlüğü ve Kuralsız Çalışmaya Hayır” mitingine davette bulundu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 18:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 6 yıl Önce

Asgari ücretle kirada oturan çocuk okutan yokluk içinde o kadar vatandaş varken vay efendim satılmasın diyenlere şaşıyorum sizin derdiniz satılan milletin mali değil düşecek olan maaşlariniz emekliliği 10 yıl önce geçen işçiler neden emekli olmaz peki vatanını milletini seviyorsa bırakın bu işleri satilsin, satilsin ki herkes hakettiği ücreti alsın..

SIRADAKİ HABER