Türk-İş Muğla İl Temsilcisi Erçelik: “Allah, Türk milletine böyle acıyı bir daha yaşatmasın”

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Muğla İl Temsilciliği, Ankara’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili olarak yazılı basın açıklaması yayınlayarak, terörü lanetledi.

Türk-İş Muğla İl Temsilcisi Erçelik: “Allah, Türk milletine böyle acıyı bir daha yaşatmasın”
 Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Muğla İl Temsilcisi Fatih Erçelik, Ankara’da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle, “Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız” dedi.

Muğla’da faaliyet gösteren Türk-İş’e bağlı sendikalar olarak Ankara’daki Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi öncesinde yaşanan terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadıklarını ifade eden Erçelik, “Bizler düzenlenen mitingin, işçilerin, kamu çalışanlarının, işsizlerin, yoksulların mağdurların haklarını yüksek sesle dile getirmek olduğunu, emek, barış ve demokrasinin ülkemizde galip gelmesini, savaşa inat barış hemen şimdi demek için olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Erçelik, terör örgütünün amacının, uluslararası güçlerin desteği ile Türk ulusunu bölüp parçalamak olduğunu kaydederek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşan seçim öncesi oynanan bu oyuna gelmeyeceğiz. İnadına barış, inadına demokrasi diyeceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından mitinge katılan ve barış uğruna, emek ve demokrasi uğruna can veren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız. Bu menfur olayda faillerin bir an önce yakalanmasını, sorumluların da derhal istifa etmesini istiyoruz. Allah Türk Milletine böyle acıyı bir daha yaşatmasın.”

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96