Türk Kızılayı’ndan Çiçek ve Toksöz’e ziyaret

Türk Kızılayı Muğla Şubesi, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü ziyaret etti.

Türk Kızılayı’ndan Çiçek ve Toksöz’e ziyaret

Türk Kızılayı Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve üyelerle, ilk önce Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve sonrasında 31 Mart Yerel Seçimlerinde Yatağan Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Toksöz’ü ziyaret etti.

Şube Başkanı Kayacık, burada yaptığı konuşmada, Yatağan’daki seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyerek, “Yatağan’da Mustafa Toksöz’ün seçimi kazanmasına çok sevindim. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Göreve geldiği ilk günlerde bir Atatürk portresi olayı yaşandı. İlk duyduğumda ‘imkansız’ dedim. Çünkü kendisi yıllardır arkadaşım olduğu için iyi tanıyordum. Atatürkçülüğünden asla şüphe etmem. Sonuçta Atatürk’ün yeri ayrı, Recep Tayyip Erdoğan’ın yeri ayrı” dedi.

13 Şubat’ta göreve geldiğini belirten Kayacık, “Türk Kızılayı’nda yapacak çok şey var. İlk işimiz Türk Kızılayı’nı anlatmak ve gün yüzüne çıkarmak. ‘Hedef 5000 Üye’ kampanyası başlattık. Bizim de kadın ve gençlik kolları üyelerimiz olacak. Türk Kızılayı olarak sadece kan bağışı kabul eden bir kurum değiliz. Yatağan’da FETÖ’den kalan öğrenci yurtlarından birini alarak Türk Kızılayı yurdu yapmak istiyoruz. Eğer olmazsa belediyenin veya hazinenin arazine de yurt yapabilecek güçteyiz. Yatağan’da Türk Kızılayı’nın bir eserini bırakmak istiyoruz” diye konuştu.

Kayacık, açıklamalarına şöyle devam etti:
“Muğla’da Acil Afet Yönetim Merkezi ve Kan Merkezi yok. Bunları Muğla’da oluşturmak istiyoruz. Yatağan bunun için uygun bir yer. Bu sayede istihdam alanı oluşturabileceğiz. Önümüzdeki Kurban Bayramında vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Vatandaşlarımızın bize yapacakları bağışlarla kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır. Yardım konusunda dünyanın sayılı kurumlarındanız. Yardımların ihtiyaç sahiplerine daha sağlıklı ulaşabilmesi için Türk Kızılayı Butiği açmayı hedefliyoruz. İhtiyaç sahiplerini belirleyerek kendilerine vereceğimiz kartlarla yardımlarımız daha verimli şekilde kendilerine ulaşacaktır. Kaymakamlık, belediye gibi kurumların girişlerine kumbara koyacağız. Burada biriken parayla hastanede doğum yapan ihtiyaç sahiplerine yardım edeceğiz. ‘Sevgi Bohçası’ projesiyle ihtiyaç sahibi anne ve babalara destek olacağız.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER