Türk Ocağı Muğla Şubesi’nde Akar dönemi

Türk Ocağı Muğla Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nda, daha önce başkan yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Akar, şube başkanlığına seçildi.

Türk Ocağı Muğla Şubesi’nde Akar dönemi
 Türk Ocağı Muğla Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu, dernek binasında gerçekleştirildi. Genel Kurula, TÜRKAV Muğla Şubesi Başkanı Cemil Özdemir, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Cemil Gündüz, MHP Menteşe ilçe başkan adayları ve Türk Ocağı üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Eski yönetimin faaliyetlerinin onaylanmasının ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucu Türk Ocağı Muğla Şubesi’nin yönetim organları belirlendi.

Şube başkanlığı yapan Dr. Hulusi Taşkoparan’ın aday olmadığı genel kurulda, Hüseyin Akar tek aday olarak çıktı. Daha önce görev yapmamış isimlerin ağırlıklı olduğu yönetim kurulu,  Başkan Hüseyin Akar, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sabri Sidekli, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Zafer Tangülü, Muhasip Mali Müşavir Tevfik Belenoğlu, Üye Doç. Dr. Yusuf Can Üye Yrd. Doç. Dr. Yaşar Topal ve Üye Kazım Toprak’tan oluştu.

Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Başkan Hüseyin Akar, Türk Ocağı Muğla Şubesi’nin kuruluştan bugüne geçen süreci hakkında bilgiler vererek, şubeye hizmette bulunan herkese teşekkür etti.

Türk Ocağı’nın kapısının, kendisini Türk olarak hisseden herkese açık olduğunu ifade eden Akar, “Dernekte kabul edilmenin tek şartı vardır, o da asgari müştereklere sahip olmaktır. Bu asgari müşterekler vatan sevgisi, bayrak sevgisi ve Türk olmak veya kendini Türk hissetmektir. Biz siyaset yapmıyoruz. Zaten siyaset yapanlar var, onun için bizim siyaset yapmamıza gerek yoktur. Bizim görevimiz, yıllardan beri Türk milletinin üzerinde oynanan kimliksizleştirme, milli ve manevi değerlerden uzaklaştırıp tüketim toplumu haline getirme politikaları sonucu dalından kopmuş kuru bir yaprak gibi savrulan Türk insanına milli ve manevi değerlerini hatırlatma ve Türk kimliğini tekrar kullanmasını sağlamadır. Biz bunun için milli ve manevi değerlerimizi öne çıkaran kültürel, sosyal faaliyetler yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz Türk milletinin geleceği yeni nesillerdedir. Bunun için nesillerin milli ve manevi kimlikle donatılmış bir şekilde yetişmesi gerekmektedir. Bu düşünceyle gençlik programları düzenliyoruz. Gençlerimize ocağımızı açtık, onların Türkiye’yi yönetecek birer lider olarak yetişmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Türkiye, bölünmenin eşiğinde”

Türkiye’nin geldiği noktayı tehlikeli bulduklarını ifade eden Akar, “Açılım süreciyle, Türkiye bölünmenin ve işgalin eşiğine gelmiş durumda. Doğu ve Güney Doğu barut fıçısı haline geldi. %7’lik PKK’lı bölücü kesim, hükümetin yanlış uygulamaları sebebiyle Türkiye cumhuriyeti devletine bağlı olan, bu bayrağı seven, kız alıp verdiğimiz böylelikle akraba olduğumuz, kendisini Kürt hisseden veya hissetmeyen %93’lük kesimi baskı altına almıştır. PKK sokaklara hâkim olmuş vergi toplar hale gelmiştir. Kendisine oy vermeyen, vermeyeceğini düşündüğü ailelere baskı yaptığı basında yer almaktadır. İktidar bölge halkının güvenliği için, o bölgede devletin gücünü tekrar tesis etmelidir. Açılım saçmalığından derhal vazgeçilmelidir” açıklamalarında bulundu.

“Milli ve manevi değerlerimiz tahrip edilmektedir”

AK Parti iktidarı döneminde İslamiyet ile dalga geçilir hale gelindiğini öne süren Akar, “İktidar partisine mensup bazı milletvekilleri saçma sapan konuşmalar yapmakta, yaptıkları usulsüzlükleri Yüce Dinimiz İslam’a dayandırmaya çalışmaktadırlar. Milli ve manevi değerlerimiz tahrip edilmektedir. Diyebilirsiniz hani siz siyaset yapmıyordunuz? Evet, biz siyaset yapmıyoruz. Ancak ülkemizin kötüye gidişine de seyirci kalamayız. Çünkü biz bu ülkeye sevdalıyız. Türk’üz ve Türk milliyetçisiyiz. Ülkemizi bölmeye, parçalamaya ve işgale yeltenen iç ve dış güçleri uyarıyoruz. Ülkemizin birliği ve beraberliği için her türlü mücadeleye hazırız ve gerektiğinde de bunu gözümüzü kırpmadan yaparız” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68