Türk-Yunan dostluğu için 30 parça seslendirecekler

Dünyanın en büyük mermer şehri olan Stratonikeia Antik Kenti’nde “Türk-Yunan Şarkıları Dostluk Konseri” düzenlenecek.

Türk-Yunan dostluğu için 30 parça seslendirecekler
 Yatağan Belediyesi ve Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, Roma İmparatoru Augustus’un 2 bininci ölüm yıl dönümü nedeniyle çeşitli bölgelerde konserler veren Kos Adası Klasik Müzik Derneği ve Akyarlar Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği (AKDER) Klasik Müzik Grubu tarafından 14 Eylül’de Stratonikeia Antik Kenti’nde konser düzenlenecek.

10 adet Türkçe, 10 adet Yunanca ve 10 adet de karma parçalar halinde seslendirilecek olan eserlerle, Türk-Yunan dostluğuna katkı sağlanması amaçlanıyor. Stratonikeia Antik Kenti’nde düzenlenecek olan konserden önce 7 Eylül’de Bodrum’da da konser verecek olan grup, konserler için para talep etmezken, konserler halka ücretsiz olacak.

Türk-Yunan dostluğunu pekiştirmek ve Stratonikeia Antik Kenti’nin uluslar arası platformlarda tanıtımının sağlanması amacıyla böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Bu tür etkinliklerle kültür ilişkilerimizin yanı sıra ekonomik ilişkilerimizi de geliştiriyoruz. Konser için sanatçılar her hangi bir ücret talep etmezken, konser sırasında hem Türkçe, hem Yunanca hem de karma eserler seslendirilecek. Bu konserin Türk-Yunan dostluğuna büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. 14 Eylül’de düzenlenecek olan konsere, tüm halkımızı davet ediyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68