Türkeş, Kurtuluş Savaşı’nda Yatağan’ı anlattı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen söyleşide, Araştırmacı-Yazar Ünal Türkeş, Kurtuluş Savaşı’nda Yatağan’ı anlattı.

Türkeş, Kurtuluş Savaşı’nda Yatağan’ı anlattı
 Yatağan ilçesinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’nin işbirliğinde, “Kurtuluş Savaşı’nda Yatağan” adlı söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte kültürel çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, “Muğlamızın kütüphanesi, çok değerli büyüğümüz Ünal Türkeş’in konuk olduğu güzel bir söyleşi düzenledik. Kurtuluş Savaşı’ndaki Yatağan’ı daha önce açmış olduğumuz Kuva-yi Milliye Parkıyla taçlandırmıştık. Kuva-yi Milliye’de ilçemizi temsil eden büyüklerimizi ölümsüzleştirdik.

Ünal Türkeş ise, Kurtuluş Savaşı döneminde Yatağan’ın durumu, Kurtuluş Savaş’ına katılan Yatağanlılar ve Kuva-yi Milliye’ye katkı sağlayan Yatağanlılar hakkında bilgiler verdi.

Öte yandan, söyleşi öncesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sanatçıları tarafından keman ve viyolonsel eşliğinde mini konser verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95