Türkiye 3.’lüğü Bayır’a

İzmir’de bu yıl 7.’si düzenlenen “Sanat ve Eğitim Proje Tasarım Olimpiyatı”nda Bayır Ortaokulu öğrencilerinden Mahir Meriç Uysal Müzik Dalı’nda Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye 3.’lüğü Bayır’a
 Bu yıl 7.’si İzmir’de düzenlenen Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı’na Bayır’dan katılan Mahir Meriç Uysal Müzik Dalı’nda Türkiye üçüncüsü olarak beldenin adını yurt genelinde duyurdu.

Rekreasyon, Oyuncak Tasarımı, Dramatizasyon, Pandomim, Resim, Müzik ve Kaligrafi dallarını kapsayan olimpiyatın finalinde 81 ilin 612 okulundan gelen öğrenciler ter döktü.

Okul yönetimi tarafından olimpiyatların ardından yapılan açıklamada; “Okulumuz öğrencilerinden Mahir Meriç UYSAL Müzik dalında Türkiye 3. olmuştur. Öğrencimizi ve ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Ayrıca göstermiş olduğu üstün gayretten dolayı Müzik Öğretmenimiz Ahmet Sacit BİLGİR´e de teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı Türkiye genelinden pek çok öğrencinin yanı sıra yurt dışından gelen öğrencilere de ev sahipliği yaptı. Bu yıl 7.’si düzenlenen olimpiyatlar Rekreasyon, Oyuncak Tasarımı, Dramatizasyon, Pandomim, Resim, Müzik ve Kaligrafi alanlarını kapsarken, birbirinden yetenekli öğrenciler derece elde etmek için mücadele etti. Olimpiyatların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER