“Türkiye, hiç bir dönemde bu kadar kötü yönetilmedi”

Yatağan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnafları ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, esnafların sorunlarını dinledi.

“Türkiye, hiç bir dönemde bu kadar kötü yönetilmedi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, belediye meclisi üyeleri ve partililerle birlikte Yatağan Küçük Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti.

Girgin’in ilk durağı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırık olurken, daha sonra sanayideki esnaflar ziyaret edilerek sorunları ve talepleri dinlendi.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Girgin, “Sanayii esnafını tek tek dolaşarak sorduk, işler nasıl diye. Aldığımız cevap, hani diyorlar ya, ‘dolarla mı maaş alıyorsunuz, dolarla işiniz mi var?’ Esnaf, bırakın aydan aya, yükselen enflasyon karşında, günden güne, hatta gün içinde saatlik fiyat artışından şikayetçi. Bir hafta önce, müşteriye verdiğimiz fiyatın, bir hafta sonra arkasında duramıyoruz, Türkiye, hiç bir dönemde bu kadar kötü yönetilmedi, hiç bir dönemde bu kadar zorluk çekmedik! Borcu, borçla öder hale geldik! Görüyorsunuz sanayiinin halini, bitiğiz! Ayrıca kaç dükkanda çırak gördünüz, diye soruyor ve feryat ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68