Türkiye İş Bankası 90 Yaşında

Türkiye İş Bankası’nın 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Türkiye İş Bankası 90 Yaşında
 Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1924 yılındaki Bakanlar Kurulu’nda, "Vatanı kurtaracak ve yükseltecek tedbirlerin başında olarak, halkın doğrudan itibar ve itimadından doğup meydana gelen tam manasıyla modern ve milli bir banka kurulması" şeklindeki açıklamasının ardından kurulmasına karar verilen Türkiye İş Bankası’nın 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle Yatağan’da tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulup saygı duruşuyla sona eren törende konuşan İş Bankası Yatağan Şube Müdürü Hatice Yetimli, İş Bankası’nın Türkiye’nin ilk ulusal bankası olduğunu ve iktisadi bağımsızlığın simgesi olduğuna vurgu yaptı.

İş Bankası’nın Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığının teminatı olma görevini her zaman yerine getirdiğini ifade eden Yetimli, “Bankamız, gücünü ülkemiz sınırlarının dışına da taşıyarak bulunduğu coğrafyanın önemli oyuncularından biri haline gelmiştir” dedi.

Bankalarının, 90 yıldan beri kendi değerlerini koruduğunu kaydeden Yetimli, yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

“Bankamızın, gelecek yıllarda da bu başarıyı göstereceği konusunda hiç kimsenin bir tereddüdü olmasın. Başta Cumhuriyetimizin ve Bankamızın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, yakın çalışma arkadaşlarını, bugün aramızda olmayan Bankamıza emeği geçmiş tüm büyüklerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Özellikle çalışma arkadaşlarımın özverili katkılarından dolayı teşekkürü bir borç olarak görüyorum. Bankamızın 90. kuruluş yıldönümünün İş Bankası Ailesi'ne ve ülkemize kutlu olmasını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68