Türkiye Maden İşçileri Sendikası’ndan Yatağan çıkarması

Türkiye Maden İşçileri Sendikası(Maden-İş) Genel Merkez yöneticileri, Yatağan ilçesine gelerek örgütlenme çalışmaları gerçekleştirdi.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası’ndan Yatağan çıkarması
 Maden İş Sendikası Genel Sekreteri Tamer Küçükgencay, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Yasin Karatay ve Genel Toplu Sözleşme ve Mevzuat Sekreteri Hasan Hüseyin Gürbüz’den oluşan heyet, sendikalarının Yatağan Şubesi’ni ziyaret etti.

Burada Şube Başkanı Osman İlhan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. vE Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş. işyerinde çalışan işçilerle bir araya geldi.

Şubenin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, 14 şubesi 26 bin üyesi ile madencilik işkolunda toplu sözleşme imzalama yetkisi olan en büyük sendika olan Maden-İş Sendikası’nın genel merkez yetkileri tarafından yapılan açıklamada, işçilerin daha sağlıklı ve daha güvenli  bir ortamda çalışabilmesi, emeğinin karşılığı alabilmesi, geleceğe daha güvenle bakabilmesi için sendikalı ve Toplu Sözleşmeli bir çalışma ortamına ihtiyaç olduğunu,  bunun içinde sendikal örgütlülüğün şart olduğunu, Genel Merkez ve Yatağan Şubesi’nin ortak çalışmaları ile maden işçisinin bu yörede daha iyi yerlere gelebilmesi ve sendikal birlikteliğin sağlanması için daha çok mücadele edeceklerini belirttiler.

Toplantının ardından Genel Merkez yöneticileri, şube yönetimi ile birlikte, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve bölgedeki maden ocaklarına ziyarette bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95