“Türkiye’de ülkücülerden en son bir şey isteyebilecek insan, Recep Tayyip Erdoğan’dır”

MHP Muğla Milletvekili Erdoğan, “Ben buradan ilk önce bütün ülkücü kardeşlerimize, milliyetçilere ve MHP’lilere sesleniyorum, Başbakan’ın 12 yıldır bizim camiamıza söylediği sözlere rağmen gidip oraya oy verecek, hiçbir dava arkadaşımıza, ülkücüye, MHP’liye hakkımızı helal etmeyiz. Çünkü şimdiye kadar hiçbir iktidar ülkücü camiayı bu kadar üzmemiştir” dedi.

“Türkiye’de ülkücülerden en son bir şey isteyebilecek insan, Recep Tayyip Erdoğan’dır”
 MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi öncesinde Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Erdoğan, partilere hitaben yaptığı konuşmada, seçim günü sandığa giderek Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hak ettiği dersi vereceklerini söyledi.

Bu seçimde halkın sandığa giderek oy kullanması nedeniyle bir ilk olacağını hatırlatan Erdoğan, adaylar ile ilgili olarak, Selahattin Demirtaş’ın BDP ve HDP’nin adayı olmasının yanı sıra daha önce PKK terör örgütünün dağ kadrosunda yer almış biri olduğunu, Recep Tayyip Erdoğan’ın ise Barzani’nin can dostu olduğunu öne sürdü. Partisinin de destek verdiği çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için şuana kadar kamuoyu tarafından pek bilinmediğini fakat kendisini tanıdıkça vatandaşların her gün biraz daha yakınlık hissettiğini ifade eden Erdoğan, “Üç adayın temel farklılığı şu; İhsanoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. cumhurbaşkanı olmaya aday ama diğerlerinin bir de rejimle kavgaları var” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir yerde cumhurbaşkanı adayı olduğuna dair konuşmadığını savunan Erdoğan, “Seçildiği takdirde hem parti genel başkanlığını, hem başbakanlığı ve devlet başkanlığını birlikte götüreceği bir sistemi inşa etmeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın yıllardır Türkiye’de kamplaşma ve ayrıştırma çalışmaları yaptığını kaydeden Erdoğan, bu seçimde karşısındaki kampın, kendi kampından daha büyük olduğunu ifade etti. Başbakan’ın 6 Ağustos’ta Muğla’da düzenlediği mitinge de değinen Erdoğan, “Her halde Türkiye’de ülkücülerden en son bir şey isteyebilecek insan, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bugüne kadar ülkücülere demediği kalmadı. Fatiha bilmezler, kandan beslenenler, kafa tasçılar, şerefsizler, aklına gelen her şeyi söyleyeceksin, tabi bunun ötesinde Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin şahsına yönelik yaptığı hakaretler de cabası” dedi.

Konuşması sırasında ülkücülere ve MHP’lilere seslenen Erdoğan, “Başbakan’ın 12 yıldır bizim camiamıza söylediği sözlere rağmen gidip oraya oy verecek, hiçbir dava arkadaşımıza, ülkücüye, MHP’liye hakkımızı helal etmeyiz. Çünkü şimdiye kadar hiçbir iktidar ülkücü camiayı bu kadar üzmemiştir” şeklinde konuştu.

İhsanoğlu ile Başbakan arasındaki en temel farkında, İhsanoğlu’nun Filistin Devlet Nişanı, Başbakan’ın ise Yahudi Cesaret Madalyası sahibi bir aday olması olduğunu savunan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını da Gazze üzerinden yürütmektedir. Ama buraya biraz parmak basmak lazım. Bugün Gazze’de yaşanan dramda ve akan kanda da AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın eli vardır. O kan onun eline de bulaşmıştır. Gazze’yi bombalayan uçakların pilotları, Konya’da eğitilmişlerdir. Gene mart ve nisan aylarında jet yakıtı satıldığı belgeleri ile 10 gün önce Genel Başkanımız tarafından basına açıklandı. İsrail’in desteği ile ortaya çıkan IŞID denen, adında İslam olan ama din ve diyanetle ilgisi olmayan, tamamen İsrail ve Amerika güdümlü terör örgütünün yaptığı faaliyetlerle, Kuzey Irak’taki Kürt Devleti resmen kurulma aşamasına gelmiştir. Bu Kürt Devleti de maalesef Türkmen kanı üzerinden kurulmaktadır. Adana’da durdurulan TIR’ların içerisinde mama yoktu. O TIR’ların içerisinde Musul’a, Kerkük’e, Suriye’deki Türkmenlere giden yardımlar yoktu. Maalesef IŞID’e giden silahlar vardı. Dolayısıyla bugün IŞID diye bir örgüt varsa o da Başbakan’ın ve Davutoğlu’nun yanlış politikaları sonucunda bölgede insan kesen ve özellikle Türkmenlere saldıran bir örgüt vardır. Bu örgüt de resmen şimdiye kadar peşmergenin ele geçiremediği Türkmen kasabalarını yakıp yıkarak peşmergeye teslim etmektedir. Dolayısıyla İsrail’in güvenliğini sağlayacak bir Yahudi Kurdistanı’nın kurulmasının son noktasına gelinmiştir. Bu Türkiye için son derece tehlikelidir ve maalesef bu tehlikeli vaziyet ile ilgili de AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik yaptığı açıklamada, böyle bir devlet kurulursa biz de tanımaya hazırız şeklinde konuşmuştur.”

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette İlçe Başkanı Servet Göka, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve partililer tarafından karşılanan Milletvekili Erdoğan, İhsanoğlu’nun birinci turda seçimi kazanacağını ve Başbakan’a hak ettiği dersin pazar günü seçimde vereceklerini sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOST
DOST - 7 yıl Önce

ülkücü insan kimseye yamalık olmaz her zaman dikdurur ülkücülük budur

yorumcu
yorumcu - 7 yıl Önce

bir şüphe yada duyummu varda ülkücülerin başbakana oy vereceği yönünde böyle hakkımı helal etmem diyor vekil acaba

YÖRÜK EFE
YÖRÜK EFE - 7 yıl Önce

sayın vekilim kominist partisiyle aynı adayı desteklemek de ne oluyor peki.

abc
abc - 7 yıl Önce

yılardır evlatlarımızı öldüren ve vatanı bölmeye çalışan kişilerle can arkadaş olan ve toplumu iki dudağının arasında yaşatmak isteyen kişinin yanında olmak ülkücülüğe yakışıyorsa sana söylenecek sözüm yok.

hakan
hakan - 7 yıl Önce

bakıyorum da akp li kardeşlerimiz mhp li gibi davranıp yine yorum yapıyorlar. kominist diye yaftlandırdığınız bir partiyle mhp yi ittifak yapmakla suçluyorsunuz. hadi anladık. ama pkk ile işbirliği yapan akp nin birer mensubu olduğunuzu neden aklınıza getirmiyorsunuz? başbakanın ağzıyla konuşmanın alemi yok. kişiliğiniz varsa kendi fikirlerinizi burada paylaşmanızda fayda var. eğer yorum yapacaksanız bu yorum size ait olsun. bir fikriniz yoksa da lütfen susun. adam sansızlar. akp pkk i̇şçi partisi bir tarfta diğer partiler bir tarafta. yani bırakın bu kominist ayaklarını. yırtık don şovalyeliği yapmayın artık. komik duruma düşüyorsunuz.

ACİZANE
ACİZANE - 7 yıl Önce

Benim anlamadığım nokta İşçi partisi Rte destekliyor buna yorum yapsın arkadaşım.

abc
abc - 7 yıl Önce

anladığım kadarı ile basını takip etmiyorsun

SIRADAKİ HABER

banner68