TÜRSAB Bodrum’dan Yatağan’ı tanıtanlara plaket

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu, Yatağan ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, Yatağan’ın tanıtımına katkı sağlayanlara plaket sundu.

TÜRSAB Bodrum’dan Yatağan’ı tanıtanlara plaket

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu, Yatağan ilçesine gelerek tarihi ve kültürel yerlerini gezdi. Stratonikeia Antik Kenti ile başlayan gezi, Lagina Kutsal Alanı, Osman Hamdi Bey Konağı, Katrancı Mahallesi, Bozüyük Mahallesi, Pınarbaşı Dinlenme Tesisleri, Tuay Zeytinyağı Fabrikasıyla sürdü.

Gezi sırasında heyete, eşlik eden Araştırmacı Yazar Tarcan Oğuz, ilçenin tarihi ve kültürel yerleri hakkında bilgiler verdi.

Heyet, ziyaretleri sırasında Yatağan’ın tanıtımına katkı sağlayan Lagina Kutsal Alanı ve Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Katrancı Mahallesi Muhtarı Bülent Arseven, Araştırmacı Yazar Tarcan Oğuz, Tuay Zeytinyağı Fabrikası İşletmecisi Atilla Totoş ve Katrancı Mahallesi’nden Gülsüm Taban’a plaket sundular.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tarcan Oğuz, “TÜRSAB üyeleri, belirli aralıklarla ilçemize gelerek incelemelerde bulunuyorlar. Bu doğrultuda ilçemizin tanıtımı için çalışmalar da yürütüyorlar. Kendileri ile işbirliği içerisinde ilçemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Ziyaretlerinden dolayı TÜRSAB üyelerine ve kendilerini ağırlayan hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68