TÜRSAB heyeti Katrancı ve Bozüyük’e hayran kaldı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Bodrum Otelciler Derneği (BODER) ile turizmle ilgili kurumların temsilcilerin yer aldığı heyet, Yatağan ilçesindeki tarihi ve kültürel yerlerde inceleme gezisinde bulundu. Gezi sırasında gidilen Katrancı’da ise heyete yöresel lezzetler sunuldu.

TÜRSAB heyeti Katrancı ve Bozüyük’e hayran kaldı
 TÜRSAB Bodrum Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ve BODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Özyurt'un da aralarında bulunduğu TÜRSAB ve BODER temsilcilerinin yanı sıra, turizm ile ilgili kurumların da temsilcilerin yer aldığı heyet, Yatağan ilçesine gelerek incelemelerde bulundu.

Yatağan'daki tarihi ve kültürel yerlerin, tur şirketlerine tanıtılması maksadıyla düzenlenen gezi sırasında, Stratonikeia Antik Kenti, Lagina Kutsal Alanı, Osman Hamdi Bey Konağı, Katrancı ve Bozüyük mahallelerinde incelemelerde bulunuldu.

Heyetin Katrancı’ya gerçekleştirdiği gezi sırasında, mahalle meydanında heyete yöresel yemek ikramında bulunuldu. Keşkek, çınar, ot kavurması, biber kızartması, erişte gibi lezzetleri çok beğendiklerini belirten heyet üyeleri, Katrancı sokaklarındaki gezi sırasında, çam kozalaklarını inceledi.

Katrancı’nın ardından Bozüyük Mahallesi’ne hareket eden heyet, burada çekimleri süren Güzel Köylü dizisinin setini ziyaret ederek çekimleri izleme şansı buldu.

Bozüyük’te hayata geçirilmesi düşünülen dam sohbetleri projesi kapsamında, Bozüyük’teki bir damda bir araya gelen heyete, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz tarafından "Kültür Yolu, Kutsal Yol ve Jeopark Projesi", Zeytindostu Derneği Genel Sekreteri Atilla Totoş tarafından "Yatağan zeytini ve zeytinyağı" ve Güzel Köylü dizisi Sanat Yönetmeni Şakir Demirpehlivan tarafından "Bozüyük ve yöresi" adlı sunumlar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68