TÜRSAB heyetinden Gülsüm teyzeye plaket

TÜRSAB heyetinin Yatağan’a gerçekleştirdiği gezide, geziye destekte bulunanlara ve heyeti misafir edenlere plaket sunuldu.

TÜRSAB heyetinden Gülsüm teyzeye plaket
  

TÜRSAB Bodrum Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ve BODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Özyurt'un da aralarında bulunduğu TÜRSAB ve BODER temsilcilerinin yanı sıra, turizm ile ilgili kurumların da temsilcilerin yer aldığı heyet, Yatağan ilçesine gelerek incelemelerde bulundu.

Gezide, Stratonikeia Antik Kenti, Lagina Kutsal Alanı, Katrancı ve Bozüyük mahalleleri gezildi.

Heyeti Katrancı’da karşılayan ve Yatağan’ın turizm zenginliklerini yerinde inceleyen 52 kişilik heyete yöresel yemekler hazırlayan Gülsüm Taban’a, TÜRSAB Bodrum Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel tarafından plaket sunuldu.

18 Aralık’ta Beyaz TV’de yayınlanan ve Katrancı’nın tanıtımının yapıldığı “Nur Viral ile Bizim Soframız” adlı programda kendisine geniş yer ayrılan Gülsüm Taban, mahallenin kültür elçisi olarak anılmaya başlandı.

TÜRSAB heyetinin gezisi sırasında, hem TÜRSAB Bodrum Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, hem de Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt tarafından Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’a teşekkür belgesi verildi.

Ayrıca Bodrum Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel tarafından, gezi boyunca kendilerine eşlik eden Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz’a da plaket sunularak teşekkür edildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68