banner80

ÜÇ FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yatağan Gençlik Kolları tarafından 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için Akyol Mahallesi Park Caddesi’ne 3 adet fidan dikildi.

ÜÇ FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
 CHP Yatağan İlçe Gençlik Kolları tarafından ‘Üç Fidan’ olarak adlandırılan ve 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi’nde idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için Akyol Mahallesi Park Caddesi’ne 3 adet fidan dikildi. Fidan dikimine CHP Yatağan İlçe Gençlik Kolları üyelerinin yanısıra CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile Yatağan Belediye Meclisi üyeleri Tarcan Oğuz ve Hülya Karadavut katıldı. Fidan dikimi öncesinde konuşan CHP Yatağan İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Konya; “Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan bizlere devrim yolunda bizlere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ışık olmaya devam edeceklerdir. Onların mücadelesi bizi aydınlatmaya devam edecektir. Bizler de CHP’li gençler olarak onların mücadelesine devam edeceğiz. Ruhları Şad olsun” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
yataganli48
yataganli48 - 7 yıl Önce

Su karede tanidigim uc bes kisi var simdi gidip su idam edilenleri say dicem basta kurek elinde olan arkadas olmak uzere cogu sayamaz

ahi köylü
ahi köylü - 7 yıl Önce

burada bir samimiyet gözükmüyor. baştan savma bir anma olmuş. yatağanda denizleri seven bu kadarcık mı?

SIRADAKİ HABER

banner68