“Ülkemiz Ortadoğu Bataklığı’na Sürükleniyor”

Hatay Reyhanlı’da meydana gelen saldırı sonrası tepkisini yapılan basın açıklamasıyla dile getiren CHP Yatağan İlçe Teşkilatı adına konuşan İlçe Başkanı Kamil Genek bu gibi saldırılarla Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına sürüklenmek istendiğini söyledi.

“Ülkemiz Ortadoğu Bataklığı’na Sürükleniyor”
  

 

 

 

 

Reyhanlı’da meydana gelen katliamın ardından CHP Yatağan İlçe Teşkilatı tarafından yapılan basın açıklamasında, 1 ay önce sınırda patlayan bomba sonucu 17 kişinin hayatını kaybettiği de hatırlatılarak, bu gibi saldırılarla Türkiye’nin savaşın içine çekilmek istendiği belirtildi.

CHP Yatağan İlçe Teşkilatı adına konuşan İlçe Başkanı Kamil Genek yaptığı açıklamada; “Hatay’ın  Reyhanlı ilçesinde meydana gelen ve 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı Türkiye’de bir defada en çok insanın öldüğü ve yaralandığı terör eylemi olarak kayıtlara girmiştir.

Bundan 1 ay gibi kısa bir süre önce sınır kapısında patlayan bomba sonucu 17 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bugün yapılan bu terör eylemleri, ülkemizin içinde bulunduğu karışık durumların göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti, tarafı ve çıkarı olmadığı bir savaşın içine sürüklenmektedir. Dış politika acizliği ve ileri görüşlülüğün yok olması, ülkemizin çıkarlarını tehlikeye atmaktadır. Ortadoğu bataklığına sürüklenmek istenen ülkemiz, maalesef  günden güne, kendini bu karmaşanın içinde bulmaktadır” dedi ve; “Analar ağlamasın diyerek ve her şey güzel olacak denilerek çıkılan bu yolda, anaların gözyaşları sel olmuştur. Bugün gelinen  noktada teröristler masum, masumlar terörist diye yutturulmaya çalışılmaktadır. Hükümet yetkilileri hamasi nutuklar atmaya ve günü kurtarmaya gayret etmektedirler.

Reyhan’lı İlçesinde yapılan saldırının failleri bir an önce bulunmalı ve hesap sorulmalıdır. Sınırlarımızın güvenliği ve vatandaşlarımızın huzuru için sıkı güvenlik tedbirleri alınmalı  ve denetimler sıklaştırılmalıdır. Bir daha aynı görüntülerin yaşanmaması en büyük dileğimizdir. Patlamalarda ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza  da acil şifalar dileriz” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2013, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER