Ülkü Ocakları’ndan Bir Fidan Bir Nefes Bir Umut

Yatağan Ülkü Ocakları Başkanı Rafet Adıyaman ve yönetimi, Muğla’da çıkan orman yangınlarında birçok ağacın yok olması sebebiyle Atatürk Caddesi’nde stant açarak vatandaşa çınar ağacı dağıttı.

Ülkü Ocakları’ndan Bir Fidan Bir Nefes Bir Umut


 

Muğla’nın Bodrum, Milas, Köyceğiz, Marmaris, Fethiye, Seydikemer, Menteşe, Yatağan ve Datça ilçelerinde temmuz ayının sonu ve ağustos ayında çıkan orman yangınlarında yaklaşık 52 bin hektar alan zarar görmüştü. 62 mahallede 13 bin 768 hane ve 38 bin 715 kişi tahliye edilmiş, Yangın gruplarına destek veren 1 kişi yaşamını yitirmişti. Söndürme çalışmalarına 12 bin 352 işçi, 2 bin 870 araç, 7 uçak, 39 helikopter, 2 İHA ve 66 TOMA ile Kıyı Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Denizcilik Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri katılan büyük yangından sonra Yatağan Ülkü Ocakları da bir fidan bir nefes bir umutta biz olalım diyerek Yatağan’da çınar ağacı fidanı dağıttı.

Yatağan Ülkü Ocakları Başkanı Rafet Adıyaman “Yangınlar sonrası yok olan doğamıza Osmanlının simgesi çınar ağacının topraklarımızda hayat bulması ve doğaya can vermesi için halkımıza dağıtımını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68